потребители: 134 885

ЦСКА със знаменита победа над Рома
четвъртък 10 декември, 2020  |   3300

ЦСКА победи Рома с 3:1 в мач от шестия последен кръг на Лига Европа, игран на Националния стадион "Васил Левски" пред празни трибуни и по този начин събра общо 5 точки в група "А" на турнира. Така армейците приключиха повече от достойно тазгодишната си европейска приказка, оттегляйки се от евротурнирите с положителен баланс, като от 10 срещи записаха 5 победи, 2 равенства и 3 поражения. Мачът започна с минута мълчание в памет на легендата на италианския и световен футбол Пауло Роси, който вчера ни напусна завинаги.

Първото полувреме започна отлично за армейците, който откриха резултата още в 5-ата минута с красиво попадение на Тиаго Родригез, дошло след центриране на Мазику отляво и рикошет в Санкаре. В 22-ата минута Миланезе се възползва от неразбирателство в защитата на червените и успя да изравни с хубав изстрел в долния десен ъгъл от 14 метра. ЦСКА реагира мигновенно и отново пое инициативата като Тиаго Родригез пропусна да даде нов аванс за своя тим след като се озова очи в очи с вратаря на Рома, но изстрелът му мина покрай гредата. В 34-ата минута ЦСКА отново поведе, след като Жеферсон изведе отлично Али Соу на стрелкова позиция и таранът се разписа хладнокръвно за 2:1. При този резултат двата състава се оттеглиха на почивка след като до края на полувремето не се случи нищо интересно.

През втората част ЦСКА продължи да владее инициативата и да търси още попадения срещу именития си съперник. В 55-ата минута Соу пресече пас на Федерико Фацио към Бур и останал сам срещу стража на Рома реализира майсторски втория си гол в срещата. Пет минути по-късно Мазику центрира отляво към Соу, но малко не достигна на нападателя да реализира своя хеттрик. До края на срещата армейците владееха инициативата и до нови голове не се стигна, като по този начин записаха напълно заслужена и знаменита победа с 3:1 над един от най-силните отбори на Стария континент - Рома.

Следващия мач на ЦСКА е на 13 декември (неделя) от 12:30 часа, когато посрещаме Ботев (Враца) на стадион "Българска армия" в среща от шестнадесетия кръг на Първа лига.

Състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 11. Петър Занев (к), 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон Телес, 26. Валентин Антов, 13. Юнус Санкхаре, 18. Брадли Мазику, 21. Амос Юга, 30. Георги Йомов, 20. Тиаго Родригез, 22. Али Соу.

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 7. Енрике Рафаел, 15. Тибо Вион, 19. Иван Турицов, 17. Адалберто Пеняранда, 10. Стефано Белтраме, 23. Ахмед Ахмедов, 28. Пламен Гълъбов, 8. Греъм Кери.