потребители: 127 425

Буря прекъсна първата контрола на ЦСКА
събота 25 юли, 2020  |   3715

ЦСКА и Пирин (Благоевград) изиграха само едно полувреме на стадион "Българска армия", в което червените показаха отлична игра и закономерно се оттеглиха на почивка при резултат 2:0. Второто полувреме не се игра, поради лоши атмосферни условия.

Армейците излязоха на терена на стадион "Българска армия" с новата екипировка за сезон 2020/2021 година.

През първото полувреме ЦСКА тотално надигра своя съперник и видимо бе по-добрият отбор. В 18-ата минута Иван Турицов центрира остро отдясно към Али Соу и защитник на Пирин изби топката в напречната греда, като замалко да си отбележи рядко красив автогол. В 23-ата минута Енрике Рафаел нахлу мощно в наказателното поле на гостите и бе съборен от противников играч, но съдията не посочи бялата точка, въпреки че имаше всички основания за това.

Резултатът бе открит в 39-ата минута, когато отново Енрике отне топката в средата на терена и след страхотна самостоятелна акция се разписа във вратата на Пирин. Две минути по-късно Али Соу покачи на 2:0 с изстрел извън наказателното поле и рикошет в крака на Николай Бодуров, топката прехвърли вратаря на орлетата и така завърши първата част.

На почивката над стадион "Българска армия" се разрази мощна гръмотевична буря, придружена от пороен дъжд. Атмосферните условия не позволяваха срещата да се доиграе нормално и съдията прекрати мача при резултат 2:0 за ЦСКА.

Следващата седмица червените ще изиграят още една контрола срещу отбора на Монтана, но точната дата за нея все още не е уточнена.

Стартов състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 19. Иван Турицов, 26. Валентин Антов (к), 18. Брадли Мазику, 2. Юрген Матей, 21. Амос Юга, 8. Греъм Кери, 10. Стефано Белтраме, 13. Юнус Санкаре, 7. Енрике Рафаел, 22. Али Соу

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 9. Томи Юрич, 11. Петър Занев, 15. Кристиян Малинов, 17. Тонислав Йорданов, 23. Ахмед Ахмедов, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов, 4. Ангел Лясков, 16. Асен Дончев, 5. Йоан Бауренски, 24. Марк-Емилио Папазов.