потребители: 24609

ЦСКА U16 напред за Купата
сряда 09 октомври, 2019  |   557

ЦСКА U16 победи Пирин (Благоевград) с 2:0 и продължава напред в турнира за Купата на БФС. Мачът се игра на терена във ВТУ "Тодор Каблешков".

През първата част Георги Чорбаджийски удари греда, а стражът на Пирин спаси вратата си след хубав удар на Павел Жабов. Резултата откри Ясен Спиров в средата на второто полувреме, след като майсторски центрира, а вратарят не прецени добре топката и тя влезе в далечния ъгъл. Крайното 2:0 оформи Теодор Иванов след топовен изстрел от дистанция в последните минути на срещата.

Утре ще се тегли жребият за 1/8-финалите на турнира.

На ЦСКА предстои гостуване на Витоша 13 в неделя от 12:00 часа.

Стартов състав: Иван Маринов (в), Даниел Янакиев, Мартин Влаевски, Теодор Иванов, Виктор Атанасов, Кирил Великов, Йоан Лозанов (к), Георги Чорбаджийски, Юлиян Илиев, Александър Георгиев, Павел Жабов

Резерви: Константин Касабоков (в), Георги Шаламанов, Васил Найденов, Ясен Спиров, Йоан Борносузов

Треньор: Сашо Борисов