потребители: 24451

ЦСКА отстъпи във вечното дерби
сряда 14 август, 2019  |   269

ЦСКА U19 отстъпи на Левски с 0:2 в мач от втория кръг на Елитната юношеска група, който се игра на стадион "Виваком арена - Георги Аспарухов".

И двете попадения домакините реализираха в последните 15 минути, когато армейците бяха в намален състав, след като в 74-та Йоан Бауренски получи втори жълт и респективно червен картон. Головете съперникът ни отбеляза в 77-та и 90-та минута.

Трима наши юноши - Йоан Бауренски, Християн Петров и Асен Дончев, са повикани от селекционера на България U19 за лагер на отбора в Национална футболна база "Бояна". Той ще се проведе от 19 до 21 август и ще завърши с контрола срещу първия тим на Локомотив (София).

След паузата за националния отбор на ЦСКА предстои домакинство на Ботев (Пловдив). Двубоят е насрочен за 27 август (вторник) от 18:00 часа.

Стартов състав: Илия Шаламанов (в), Кристиян Атанасов, Християн Петров, Йоан Бауренски (к), Симеон Чатов, Емил Ценов, Даниел Иванов, Мартин Смоленски, Асен Дончев, Росен Петров, Калоян Симеонов

Резерви: Ивайло Илиев (в), Мартин Аврамов, Марк-Емилио Папазов, Мартин Сотиров, Цветомир Цанев, Цветелин Стоичков, Йоан Борносузов

Треньори: Даниел Моралес, Ивайло Иванов, Костадин Джоргов