потребители: 23959

ЦСКА U15 остава на върха след победа над Етър
сряда 01 май, 2019  |   657

Юношите ни, родени през 2004 година, победиха Етър с 3:1 в двубой от XXV кръг на Елитната група до 15 години, който се игра на изкуствения терен на ВТУ "Тодор Каблешков".

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендарния Динко Дерменджиев.

Гостите поведоха от дузпа в 12-та минута, която беше отсъдена за нарушение на Валентин Ситнилски. Той се реваншира с гол седем минути по-късно за 1:1. До края на първата част Йоан Лозанов нацели греда, а Юлиан Илиев и Георги Чорбаджийски отправиха добри удари от дистанция, но топката не попадна в целта.

През втората част Виктор Атанасов, Ясен Цеков и Чорбаджийски пропуснаха добри възможности, преди Павел Жабов да изведе тима ни напред в резултата в 47-та минута. В 61-та Теодор Иванов беше спънат в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която Чорбаджийски реализира за 3:1.

ЦСКА остана лидер в Елитната група с 62 точки.

В следващият кръг тимът ни гостува на Ботев Пд. Срещата е на 5 май (неделя) от 13:30 часа във Футболен комплекс "Ботев 1912".

Стартов състав: Иван Маринов (в), Виктор Атанасов, Росен Маринов, Валентин Ситнилски, Теодор Иванов, Даниел Янакиев, Йоан Лозанов (к), Иван Аврамов, Александър Георгиев, Юлиан Илиев, Павел Жабов

Резерви: Константин Касабоков (в), Ясен Спиров, Георги Шаламанов, Георги Чорбаджийски, Кирил Великов, Николай Няголов, Ясен Цеков, Георги Димитров

Треньори: Атанас Борносузов и Ивайло Иванов