потребители: 24561

ЦСКА U15 с първа загуба
събота 06 април, 2019  |   1051

Юношите ни, родени през 2004 година, отстъпиха на Национал с 0:1 в двубой от XXII кръг на Елитната група до 15 години, който се игра на изкуствен терен в Национална спортна академия.

Домакините отбелязаха попадението в началните минути. Армейците пропуснаха много възможности за гол след удари на Йоан Лозанов, Йоан Борносузов, Ясен Цеков, Александър Георгиев и Георги Чорбаджийски, като три пъти топката се отбиваше в гредата.

ЦСКА остава на върха в Елитната група с 53 точки след 16 победи, 5 равенства и една загуба до момента през сезона.

Шестима армейци ще бъдат част от проектонационалния отбор на България за лагер в Национална футболна база "Бояна" от 9 до 15 април. Иван Маринов, Кирил Великов, Валентин Ситнилски, Йоан Лозанов, Ясен Цеков и Йоан Борносузов ще са на разположение на селекционерите за две контроли срещу Нидерзаксен (Германия) на 13 и 15 април. Повиквателна получи и Мартин Влаевски, но той ще пропусне лагера заради контузия.

Следващата седмица няма да се играят мачове от Елитната група, а след това тимът ни ще посрещне Лудогорец.

Стартов състав: Иван Маринов (в), Виктор Атанасов, Росен Маринов, Валентин Ситнилски, Кирил Великов, Йоан Лозанов (к), Николай Няголов, Ясен Цеков, Иван Аврамов, Александър Георгиев, Йоан Борносузов

Резерви: Константин Касабоков (в), Даниел Янакиев, Теодор Иванов, Георги Чорбаджийски, Юлиан Илиев, Георги Шаламанов, Ясен Спиров, Павел Жабов

Треньор: Атанас Борносузов
Треньор на вратарите: Ивайло Иванов