потребители: 24335

Мартин Смоленски с хеттрик за България
петък 22 март, 2019  |   3508

Мартин Смоленски отбеляза хеттрик за България U16 при победата над Молдова с 4:1 в контрола, играна в Сливен. Юношата ни откри резултата в 5-та минута след точно изпълнена дузпа. Той реализира и третия и четвъртия гол за тима ни съответно в 53-та и 71-та минута. В стартовия състав, определен от селекционера Марчо Дафчев, попадна и десният краен защитник Александър Бучков. В неделя двата отбора ще премерят сили отново.

Мъжкият национален отбор завърши наравно 1:1 срещу Черна гора в първата квалификация за Евро 2020. Цял мач записа капитанът на ЦСКА Николай Бодуров. На 25 март (понеделник) лъвовете гостуват на Косово.

Младежкият тим на България отстъпи на Северна Ирландия с 0:1 в приятелски двубой, който се състоя в Марбея. Селекционерът Александър Димитров гласува доверие на  защитниците Иван Турицов и Ангел Лясков, които намериха място в стартовата единайсеторка. В понеделник националите ще се изправят срещу Финландия във втората си контрола по време на лагера в Марбея.

България U18 победи Украйна с 3:0 в проверка, играна вчера в Благоевград. В срещата участие взе армеецът Йоан Бауренски, който е единственият представител на ЦСКА в състава, воден от Ангел Стойков. Утре двата отбора ще изиграят и втора приятелска среща помежду си в Симитли.