потребители: 23674

ЦСКА U19 вкара пет на Дунав
неделя 10 март, 2019  |   825

ЦСКА U19 победи Дунав (Русе) с 5:1 в двубой от XIX кръг на Елитната група, който се игра на базата в Панчарево.

Росен Петров откри резултата за тима ни в 4-та минута, след като получи подаване отдясно от Борислав Будинов. В 7-та Димитър Жабов се контузи и се наложи да бъде заменен принудително, като на негово място в игра влезе Христо Панчев. Дунав изравни с попадение от дистанция в 11-та минута. Четири по-късно Огнян Николов отново изведе армейците напред, след като беше точен с глава и на почивката ЦСКА водеше с 2:1.

В 50-та минута Асен Дончев отбеляза третия гол за тима ни. В 65-та след центриране от корнер на Жулиан Манолов играч на Дунав си вкара автогол. Десет по-късно Андрей Йорданов оформи крайното 5:1.

В следващия кръг тимът ни ще пътува до Дупница за мач с Марек. Той ще се играе на стадион "Бончук" на 17 март (неделя) от 14:30 часа.

Стартов състав: Кристиян Сотиров (в), Дейвид Симеонов, Милен Манчев, Димитър Жабов, Адриан Гиргинов (к), Йоан Бауренски, Жулиан Манолов, Росен Петров, Огнян Николов, Асен Дончев, Борислав Будинов

Резерви: Борис Груев (в), Джулио Чарлов, Радослав Илиев, Александър Александров, Александър Иванов, Христо Панчев, Андрей Йорданов

Старши треньор: Ивайло Станев и Ивайло Иванов