потребители: 24564

ЦСКА би Левски за втори път през сезона
вторник 05 февруари, 2019  |   1212

В първите дни на месец февруари отбори на БК ЦСКА изиграха пет мач от първенствата при подрастващите.

Нов успех записаха юношите до 19 години в двубой от Елитната група на Запад, след като за втори път през сезона спечелиха дербито срещу Левски. В зала „Триадица" ЦСКА изигра много силен мач и заслужено победи с 69:58. Началото на двубоя не бе добро за червените. С всяка изминала минута обаче момчетата на треньора Теди Буков подобряваха играта си и още преди почивката поведоха в резултата. До края на срещата те не позволиха на съперника да се върне в мача и така се стигна до убедителен успех с 11 точки разлика.

ЦСКА U16 изигра много силен мач срещу гостуващия Академик Бултекс 99 и заслужено победи с 58:41.

В друг двубой от редовния сезон на Запад кадетите допуснаха минимална загуба от Левски с 47:43, като голяма заслуга за поражението имаше един от съдиите на двубоя. ЦСКА изигра слабо първо полувреме, което позволи на Левски да натрупа солиден аванс. През третата и четвърта част червените показаха характер и тотално надиграха съперника си, като в последните секунди на двубоя бяха близо до обрат. Напълно неадекватни решения на съдията, които изненадаха всички в залата, решиха изхода на срещата.

Първият отбор на ЦСКА до 12 години изигра два мача в първенството на зона Витоша, като загуби от БУБА с 43:65 и от Левски с 47:49.