потребители: 22953

ЦСКА победи Левски в първото вечно дерби за сезона
събота 17 ноември, 2018  |   602

Мъжкият волейболен отбор на ЦСКА победи Левски с 3:1 гейма в първото вечно дерби за сезона в Суперлигата. Двубоят от петия кръг на първенството се игра пред препълнени трибуни в зала "Васил Симов"

Публиката отново даде криле на нашите, които не допуснаха изненада и въпреки проблемите на съперника с контузени състезатели, удържаха психически на напрежението и натиска. Трябва да се отчете впечатляващото завръщане на полето за сините от страна на Владимир Николов. Бившият капитан на националния ни отбор записа 20 точки, въпреки че не бе играл от 2 години и половина.

Мачът ще се запомни с няколко момента. Освен солидното представяне на Николов, няма как да пропуснем факта, че за ЦСКА в четвъртия гейм в игра се появи Георги Татаров. 15-годишният посрещач се отличи с една точка в актива си и със сигурност никога няма да забрави този момент, в който верните фенове на армейците аплодираха изявите му. Същото се отнася и за таланта на Левски Александър Николов, който на 14 години се наложи да прави опити за блокада срещу големи мъже като Венци Георгиев и Пламен Шекерджиев. До този развой се стигна в следствие контузията на Гордан Люцканов за сините, който обърна десния си глезен в средата на третия гейм.

ХАРЕСАЙТЕ ОФИЦИАЛНАТА СТРАНИЦА НА ВОЛЕЙБОЛЕН КЛУБ ЦСКА ВЪВ ФЕЙСБУК.

ЦСКА обаче спечели не заради проблемите на гостите, а заради по-добрата си игра на блокада и на сервис. Очакванията Левски да има предимство на начален удар не се оправдаха, като нашите момчета записаха 8 аса и тотално разбиха посрещането на вечния съперник. Оттам дойде и по-добрата организация на блок с 13 успешно спрени атаки на сините. Венци Георгиев изигра отличен двубой и завърши с 26 точки при 4 блокади, 2 аса и 50% успеваемост в нападение. Пламен Шекерджиев се отличи с 16 точки (2 блока, 1 ас, 62% в атака, 72% позитивно и 52% перфектно посрещане), при все, че и двамата се оплакваха от вирусно заболяване преди мача.

В следващия кръг ЦСКА гостува на Пирин в Разлог. Двубоят ще се играе на 24 ноември (събота) от 18:00 часа.