потребители: 22955

Митко Митков спаси България U19 на старта на евроквалификациите
сряда 14 ноември, 2018  |   1290

Нашият юноша Митко Митков вкара важен гол за България U19 срещу Румъния в първия мач от европейските квалификации. Той отбеляза страхотно попадение със силен шут извън наказателното поле за 1:1 в шестата минута на добавеното време на двубоя и спаси лъвчетата от поражение. Противникът ни водеше в резултата след гол от дузпа в 16-та минута, а в 89-та тимът ни остана и с човек по-малко.

Селекционерът Ангел Стойков заложи на армейците Валентин Антов и Никола Борисов в стартовия състав, а Митко Митков се появи като резерва в 65-та минута. И трите ни момчета изиграха силен мач.

На стадион "Хаджи Димитър" в Сливен ще се играят и предстоящите две квалификации срещу Гибралтар и Гърция. На 17 ноември (събота) България се изправя срещу Гибралтар от 14:30 часа, а на 20 ноември (вторник) в същия час ще започне двубоят с Гърция. Първите два отбора в крайното класиране ще се класират за Елитния квалификационен кръг, който ще се проведе през пролетта на 2019 година.