потребители: 22990

ЦСКА U14 с класическа победа
неделя 11 ноември, 2018  |   685

Юношите ни до 14 години победиха Елит (София) с 3:0 в мач от XI кръг на Столичното първенство, който се игра на стария стадион "Академик" при 4-ти километър.

Армейците, водени от Антон Димитров, пропуснаха отлични възможности за гол през първото полувреме. Първи шанс да се разпише имаше Константин Йорданов, но вратарят спаси удара му. Георги Димитров стреля с глава, но над вратата, а силен шут от дистанция на Мартин Стоянов премина на сантиметри от гредата. В последните пет минути Димитров отправи три удара към вратата на Елит, но късметът не беше на негова страна и до гол преди почивката така и не се стигна.

Йорданов направи пропуск и на старта на втората част, но в 47-та минута асистира на Димитров и той изведе ЦСКА напред в резултата. Майкъл Рангелов и Браян Стефков опитаха да изненадат вратаря на противника с далечни изстрели, но топката не попадаше в целта. В 54-та минута Константин Йорданов удвои преднината ни, след като получи подаване отдясно от Кристиан Георгиев. Росен Маринов изпълни пряк свободен удар и беше близо до трети гол за тима ни, но стражът на Елит спаси удара му. В рамките на една минута Кристиан Георгиев и Георги Димитров удариха греди. Възможност да направи резултата класически се откри и пред Пламен Пейчев, но в крайна сметка Димитров вкара за 3:0 две минути преди края на срещата и подпечата десетата победа на тима ни в единайсетия мач през сезона.

В следващия кръг ЦСКА гостува на Чавдар в Етрополе.

Стартов състав: Кристиян Димитров (в), Мартин Стоянов, Наско Цеков, Росен Маринов, Калоян Гергинов, Майкъл Рангелов (к), Браян Стефков, Константин Йорданов, Иван Нешков, Кристиан Георгиев, Георги Димитров

Резерви: Броуди Смит (в), Даниел Димитров, Давид Зафиров, Дейвид Веселинов, Цанко Адов, Васил Маринов, Пламен Пейчев

Старши треньор: Антон Димитров