потребители: 22759

ЦСКА U19 с класическа победа (РЕПОРТАЖ)
неделя 04 ноември, 2018  |   722

Юношите ни до 19 години победиха Монтана с 3:0 в мач от XIII кръг на Елитната група, който се игра на базата в Панчарево.

И трите попадения бяха реализирани през първото полувреме. Армейците откриха резултата в 3-та минута, когато Борислав Будинов засече центриране отдясно на Огнян Николов. Отново Будинов удвои преднината ни в 22-та минута, след като беше изведен от Йоан Бауренски. Асен Дончев вкара красив гол от дистанция в 40-та минута и оформи класическата победа.

Трима наши юноши - Валентин Антов, Никола Борисов и Митко Митков, са повикани от селекционера на България U19 Ангел Стойков в разширения състав на отбора за предстоящите европейски квалификации. Лъвчетата ще се изправят срещу Румъния (14 ноември), Гърция (17 ноември) и Гибралтар (20 ноември) на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен.

След паузата за националните отбори ЦСКА е домакин на Черно море. Двубоят е насрочен за 24 ноември от 14:00 часа.

Стартов състав: Борис Груев (в), Джулио Чарлов, Никола Борисов (к), Милен Манчев, Адриан Гиргинов, Йоан Бауренски, Жулиан Манолов, Огнян Николов, Асен Дончев, Андрей Йорданов, Борислав Будинов

Резерви: Валентин Обретенов (в), Димитър Жабов, Христо Панчев, Митко Митков, Александър Иванов, Росен Петров, Радослав Илиев

Старши треньор: Ивайло Станев и Даниел Моралес
Треньор на вратарите: Ивайло Иванов