потребители: 22765

ЦСКА започна с победа в Суперлигата
петък 19 октомври, 2018  |   1129

Мъжкият ни волейболен отбор започна с победа новия сезон в Суперлигата. Момчетата на Александър Попов се наложиха над Черно море във Варна с 3:0 гейма.

Макар да бяха гости, армейците се чувстваха като домакини, защото в зала „Христо Борисов" имаше сериозна агитка от червени фенове.

ЦСКА започна двубоя със състава, който завърши и миналата кампания - Владимир Станков като разпределител, Пламен Шекерджиев и Ивайло Стефанов на посрещане, Христо Цветанов и Тодор Костов при мрежата, Иван Крачев диагонал, както и Мартин Божилов като либеро. В средата на втория гейм пък официален дебют с червената фланелка направи Симеон Александров.

ХАРЕСАЙТЕ ОФИЦИАЛНАТА СТРАНИЦА НА ВОЛЕЙБОЛЕН КЛУБ ЦСКА ВЪВ ФЕЙСБУК.

Нашите волейболисти срещнаха по-сериозна съпротива в първите два гейма. В откриващия домакините се държаха равностойно до 19:19, но след това волейболистите на ЦСКА направиха серия от 6:1 и затвориха частта с 25:20. Във втория гейм армейците започнаха много по-уверено и поведоха с 15:9. Те обаче допуснаха серия от 6 поредни точки за варненци, които стигнаха до равенство. Все пак по-голямата класа и опит си казаха думата и нашите взеха гейма с 25:21. Това пречупи съпротивата на домакините, които нямаха аргументи в третата част и скоропостижно я предадоха след 13:25.

В следващия кръг тимът ни гостува на Добруджа. Двубоят ще се играе в зала "Добротица" на 26 октомври (петък) от 18:30 часа.