потребители: 22666

ЦСКА U16 загря за вечното дерби с победа
неделя 23 септември, 2018  |   2128

Юношите на ЦСКА до 16 години победиха Спортист 2009 (Своге) с 5:3 след драматичен мач от третия кръг на Зоналната група, който се игра на стадион "Бонсист".

Армейците, водени от Христо Марашлиев, откриха резултата след гол на Марк-Емилио Папазов в 14-та минута, а в 22-та Алпай Рамадан беше точен за 2:0. В 30-та минута гостите върнаха едно попадение и на почивката червените водеха с 2:1.

В 50-та минута Спортист успя да изравни, а 4 минути по-късно поведе с 3:2. Папазов засече с глава след центриране от фаул на Данаил Стойчев в 58-та минута за 3:3, а в 61-та Стойчев изведе тима ни напред в резултата - 4:3. Папазов оформи хеттрика си в в 69-та минута за 5:3 и така армейците постигнаха драматична победа преди предстоящото вечно дерби за Купата на БФС. Двубоят ще се играе на помощния терен на стадион "Виваком арена - Георги Аспарухов" на 26 септември (сряда) от 16:30 часа.

В следващия кръг от първенството нашите момчета гостуват на Славия. Мачът ще се състои на 30 септември (неделя) от 11:30 часа.

Стартов състав: Ивайло Илиев (в) (к), Цветомир Йорданов, Мартин Сотиров, Димо Славов, Александър Христов, Цветелин Стоичков, Алпай Рамадан, Христо Арсов, Данаил Стойчев, Марк-Емилио Папазов, Цветомир Цанев

Резерви: Орлин Наумов (в), Антонио Радков, Георги Манев, Кристиян Георгиев

Треньор: Христо Марашлиев