потребители: 22556

ЦСКА U19 с победа в Русе
петък 31 август, 2018  |   1276

Юношите на ЦСКА до 19 години победиха Дунав с 3:1 в мач от четвъртия кръг на Елитната група, който се игра на Градския стадион в Русе.

Митко Митков откри резултата след страхотен гол от дистанция, а Андрей Йорданов удвои преднината на тима ни и на почивката водехме с 2:0. През втората част домакините върнаха едно попадение, а Йорданов се разписа отново и оформи крайното 3:1.

Следващият мач на ЦСКА от Елитната група ще бъде срещу Локомотив в Пловдив.

Двама наши юноши, родени през 2000 година, ще бъдат част от състава на България U19 за подготвителен лагер в Германия. Селекционерът Ангел Стойков повика Валентин Антов и Митко Митков. По време на лагера лъвчетата ще изиграят 3 контроли в Барзингхаузен. Първата е насрочена за 4 септември от 19:30 часа срещу Хановер U19, във втората националите ни ще се изправят срещу Каленбергер Ланд U19 (6 септември, 19:30 часа), а в третата проверка българите ще премерят сили с Айнтрахт Брауншвайг U19 (8 септември, 15:00 часа).

Стартов състав: Борис Груев (в), Джулио Чарлов, Никола Борисов (к), Милен Манчев, Адриан Гиргинов, Йоан Бауренски, Жулиан Манолов, Андрей Йорданов, Митко Митков, Огнян Николов, Борислав Будинов

Резерви: Кристиян Сотиров (в), Димитър Жабов, Дейвид Симеонов, Христо Панчев, Александър Александров, Асен Дончев, Любослав Златков

Старши треньор: Ивайло Станев