потребители: 22456

ЦСКА напред в Лига Европа след драма и дузпи в Рига (РЕПОРТАЖ)
четвъртък 19 юли, 2018  |   3336

ЦСКА отстрани Рига след изпълнение на дузпи и се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа, където ще се изправи срещу Адмира Вакер (Австрия) на 26 юли и 2 август.

След като преди седмица ЦСКА победи Рига в София с 1:0, редовното време на мача на стадион "Сконто" днес завърши при същия резултат, но в полза на Рига и така се стигна до две продължения по 15 минути. В тях резултатът остана непроменен и победителят от срещата беше решен след изпълнение на дузпи.

Домакините вкараха единственото попадение в мача в 44-та минута. В 58-та страхотен гол от дистанция на Тиаго Родригес беше отменен заради нарушение на Кирил Десподов, отсъдено секунда преди изстрела на Тиаго. В 60-та минута Ел Маестро направи две промени, като в игра се появиха Енрике Рафаел и Едвин Джеси, които заеха местата на Валентин Антов и Жоржиньо. В 74-та минута тимът ни остана с човек по-малко, след като Тиаго получи втори жълт и респективно червен картон. В 88-та минута Кирил Десподов си спечели дузпа, която сам изпълни, но вратарят на Рига спаси. Така се стигна до продължения, преди старта на които Стивън Перейра замени Борис Секулич.

В продълженията армейците имаха добри ситуации за гол, но не успяха да решат мача. В 104-та минута Енрике Рафаел беше заменен принудително от Жанио Бикел, след като играч на Рига го спъна и падна върху него. Енрике беше закаран в болница, а първоначалните изгледи са за тежка контузия. В 108-та минута и Рига остана с 10 души натерена. Играч на домакините получи втори жълт и респективно червен картон за нарушение срещу Бикел.

ЦСКА спечели жребия за дузпите. Първата беше изпълнена точно от Кристиян Малинов, след което футболист на Рига прати топката над вратата - 1:0 за ЦСКА след първите две дузпи. Последваха точни изпълнения от Николай Бодуров, Жеферсон Телес, Едвин Джеси и Кирил Десподов и така ЦСКА се наложи над съперника с 5:3 след дузпите и продължава напред в Лига Европа.

След края на мача заради спречкване с противников футболист Николай Бодуров и Кристиян Малинов получиха червени картони, като такъв беше показан и на играча на Рига.

В латвийската столица ЦСКА беше подкрепян от повече от 200 фенове, които надвикаха домакинските привърженици и вдъхнаха кураж на тима ни за успеха.

Във втория квалификационен кръг съперник на ЦСКА ще бъде Адмира Вакер (Австрия). Двубоите са на 26 юли и 2 август.

ХАРЕСАЙТЕ ОФИЦИАЛНАТА СТРАНИЦА НА ЦСКА ВЪВ ФЕЙСБУК.

Стартов състав: 30. Витаутас Черниаускас (в), 27. Борис Секулич, 5. Николай Бодуров (к), 4. Божидар Чорбаджийски, 3. Жеферсон Телес, 26. Валентин Антов, 6. Рубен Пинто, 15. Кристиян Малинов, 7. Жоржиньо, 20. Тиаго Родригес, 19. Кирил Десподов

Резерви: 1. Данте Стипица (в), 28. Пламен Гълъбов, 25. Стивън Перейра, 16. Жанио Бикел, 8. Едвин Джеси, 17. Енрике Рафаел, 21. Тонислав Йорданов