потребители: 22561

Равенство в последната контрола в Австрия (РЕПОРТАЖ+СНИМКИ)
понеделник 02 юли, 2018  |   3778

ЦСКА завърши наравно 3:3 срещу датския Брьондби в последната си контрола по време на лагера в Австрия.

Бразилският голмайстор Фернандо Каранга се завърна в игра, след като повече от 2 месеца лекуваше контузия. Вицешампионът на Дания поведе с 2:0 след голове в 28-та и 42-та минута, при които противникът ни имаше голяма доза късмет. Каранга реализира за 2:1 минута преди края на първата част.

Ведната след почивката Брьондби поведе с 3:1. В 53-та минута Каранга пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Енрике Рафаел. В 63-та появилият се в игра на почивката на мястото на Едвин Джеси Жоржиньо вкара страхотен гол от дистанция за 3:2, а две минути по-късно с подобно красиво изпълнение капитанът в днешния мач Тиаго Родригес изравни резултата. Ел Маестро направи още две смени в 67-та минута, като в игра на мястото на Каранга и Тиаго се появиха Тонислав Йорданов и Кристиян Малинов, а десет минути записа и Никола Колев, който замени Енрике Рафаел.

Почивка за този двубой получиха Данте Стипица, Николай Бодуров и Рубен Пинто.

Кирил Десподов, Стойчо Атанасов, Слави Петров и Александър Георгиев не взеха участие в контролата поради травми. Десподов е с лека контузия в рамото, получена в мача с Шахтьор. Стойчо Атанасов и Слави Петров страдат от мускулни травми, а най-сериозна е контузията на Александър Георгиев. На вчерашното следобедно занимание, при опит да овладее подадена към него топка, той загуби равновесие и при падането си контузи ръката. Веднага беше откаран в болница, където установиха, че Александър Георгиев е с четири счупвания на фалангите на дясната ръка. Тази сутрин той се прибра в България, където след нови прегледи ще се прецени как ще бъде лекуван.

ЦСКА се прибира в София утре вечер с полет от Мюнхен, който се очаква на Терминал 2 на летище София в 23:00 часа.

Последната контрола по време на лятната подготовка е на 7 юли (събота) от 16:00 часа срещу Царско село на "Армията", като преди старта на двубоя ще бъде официалното представяне на отбора за новия сезон.

Стартов състав: 30. Витаутас Черниаускас (в), 3. Жеферсон Телес, 23. Александър Дюлгеров, 28. Пламен Гълъбов, 29. Борис Секулич, 16. Жанио Бикел, 26. Валентин Антов, 17. Енрике Рафаел, 8. Едвин Джеси, 20.Тиаго Родригес (к), 9. Фернандо Каранга

Резерви: 33. Георги Китанов (в), 4. Божидар Чорбаджийски, 14. Ангел Лясков, 24. Стивън Перейра, 15. Кристиян Малинов, 7. Жоржиньо, 21. Тонислав Йорданов, 22. Никола Колев