потребители: 22561

Вечно дерби на финала на Държавното първенство
сряда 27 юни, 2018  |   5179

Юношите на ЦСКА до 15 години отстраниха Лудогорец и се класираха за финала на Държавното първенство, който е в неделя (1 юли) срещу Левски от 18:00 часа на стадиона в Драгалевци.

Армейците, водени от Христо Марашлиев, победиха Лудогорец в реванша от 1/2-финалите след изпълнение на дузпи със 7:6, след като в редовното време двубоят завърши 3:0 в полза на домакините и се стигна до дузпи, тъй като първият мач на базата в Панчарево беше спечелен от ЦСКА с 3:0.

Първата част премина без голове. В 16-та минута Мартин Аврамов изби топката от голлинията ни, Мартин Смоленски и Георги Манев имаха възможности да открият резултата, но ги пропуснаха, а вратарят ни Ивайло Илиев се намеси решително в няколко ситуации.

Бивш футболист на ЦСКА, който в момента е част от разградския проект, обиди нашата публика. На почивката той разговаря с главния съдия Георги Давидов като му заяви, че заради "два наркомана от публиката на ЦСКА той се плаши да свири в полза на Лудогорец".

В 41-та, 42-та и 45-та минута домакините отбелязаха 3 гола и така резултатът от двата мача беше изравнен. През второто полувреме Давидов отсъди 20 нарушения за домакините и само 1 в наша полза. Въпреки съдийското подпиране, Лудогорец не успя да отбележи четвърти гол и се стигна до изпълнение на дузпи.

Нашите момчета изпълняваха първи. Мартин Смоленски беше точен при първата дузпа, а играчът на противника ни не уцели вратата - 1:0 за ЦСКА. Мартин Аврамов вкара и втората дузпа за нас, а този път и противникът ни не сбърка - 2:1. Георги Иванов беше точен за 3:1, а вратарят ни Ивайло Илиев спаси третата дузпа на Лудогорец - 3:1. Цветомир Цанев пропусна от бялата точка, домакините вкараха за 3:2, Йоан Борносузов също не реализира петата дузпа за нас, а играчът на Лудогорец изравни - 3:3 след първите пет дузпи. Последваха по три дузпи за двата тима, които бяха реализирани, като за ЦСКА точни бяха Алпай Рамадан, Цветелин Стоичков и Христо Арсов. Деветата дузпа за армейците беше вкарана от Цветомир Йорданов, а Ивайло Илиев спаси удара на противника и класира ЦСКА за финала!

Стартов състав: Ивайло Илиев (в), Цветомир Йорданов, Мартин Сотиров, Мартин Аврамов, Георги Иванов (к), Алпай Рамадан, Цветелин Стоичков, Данаил Стоичев, Христо Арсов, Георги Манев, Мартин Смоленски

Резерви: Константин Касабоков (в), Димитър Шарков, Валентин Ситнилски, Иван Бакалски, Веселин Борисов, Йоан Борносузов, Цветомир Цанев

Старши треньор: Христо Марашлиев