потребители: 23005

Три победи за ЦСКА
четвъртък 21 юни, 2018  |   8598

Състезателите на Боксов клуб ЦСКА постигнаха три победи и допуснаха едно поражение в първия ден на Държавното лично отборно първенство за младежи и девойки - I кръг и Купа "България". Шампионатът се провежда в Горна Оряховица.

Единственият ни представител при младежите Кристиян Николов се класира без затруднения на 1/4-финалите в категория до 75 килограма, след като в първия си мач отказа своя съперник Иван Лучков още в първия рунд. По-късно днес армеецът ще спори с Рами Киуан за място на полуфиналите.

При девойките Ева Порумова отказа Михаела Расимова в първия рунд и си осигури най-малко бронзов медал, след като се класира за полуфиналите в категория до 54 килограма. За място на финала Ева ще боксира срещу Шарон Приско по време на днешната сесия, която започва в 16:00 часа.

Никол Андрейковска победи с пълно съдийско решение Благовеста Георгиева на 1/8-финалите и продължава борбата за медалите при 60-килограмовите девойки. В следващия си мач, който е този следобед, Никол ще излезе на ринга срещу Николета Пешева.

Отлична игра показа Люба Атанасова (кат. до 46 кг) в своя мач, но за съжаление нашето момиче отстъпи на 4 години по-голямата от нея Мирена Деянова и не успя да се класира за полуфиналите.

Нашите състезатели са водени от Златислава Чуканова в турнира.