потребители: 22649

Без победител във вечното дерби (ВИДЕО)
четвъртък 17 май, 2018  |   1439

Юношите на ЦСКА завършиха наравно 1:1 срещу Левски в отложен мач от XXII кръг на Зоналната група за набор 2001 и 2002. Двубоят се игра на базата в Панчарево и беше излъчен на живо в CSKA.BG и в официалната фейсбук страница на Академия ЦСКА.

ВИЖТЕ ПЪЛЕН ЗАПИС НА МАЧА.

Армейците можеха да поведат в 9-та минута, но Огнян Николов стреля встрани от вратата на сините. Гостите откриха резултата в 18-та минута. ЦСКА имаше няколко възможности да изравни до края на първата част след удари на Митко Русанов, Мартин Смоленски и Димитър Жабов.

В 55-та минута се наложи на терена да влезе линейка. Играчът на Левски Ивайло Иванов падна лошо на лявата си ръка и извади лакът, след което беше закаран в болница.

Смоленски отново беше близо до изравняването в 58-та минута, а в 69-та гол на Християн Петров беше отменен заради засада. В 74-та минута Росен Петров центрира от фаул и след разбъркване в наказателното поле Огнян Николов изравни резултата - 1:1. Минута по-късно Николов беше фаулиран изключително грубо, но съдията спести директен червен картон на играча на гостите. До края на мача до нови голове не се стигна и двата отбора прибавиха по една точка към актива си.

В предстоящия кръг ЦСКА гостува на Септември. Двубоят ще се играе на базата е Герман в неделя (20 май) от 11:30 часа.

ЦСКА - Левски 1:1
Голмайстор: Огнян Николов

Стартов състав: 12. Кристиян Сотиров (в), 5. Любомир Митков, 3. Димитър Жабов (к), 14. Християн Петров, 16. Георги Юруков, 8. Иван Иванов, 19. Митко Митков, 7. Митко Русанов, 10. Димитър Михайлов, 18. Огнян Николов, 11. Мартин Смоленски

Резерви: 1. Илия Шаламанов (в), 13. Дейвид Симеонов, 6. Ертан Тахиров, 17. Христо Панчев, 9. Марио Попов, 15. Георги Тафраджиев, 20. Росен Петров

Старши треньор: Сашо Борисов