потребители: 22664

Малшанс за ЦСКА (РЕПОРТАЖ)
понеделник 07 май, 2018  |   1452

ЦСКА U19 отстъпи на Левски с 0:1 в драматичен мач от XXVI на Елитната група, който се игра на базата в Панчарево.

Тимът ни владееше събитията на терена през целия мач и имаше много отлични възможности за гол, но късметът не беше на наша страна, а попадението на гостите падна след единствения им удар в очертанията на вратата.

ВИЖТЕ ПЪЛЕН ЗАПИС НА МАЧА ТУК.

В 9-та минута Божидар Чуканов се разписа, но голът беше отменен заради засада. До края на първата част шансове се откриха пред Иван Митрев, Борислав Будинов, Даниел Йорданов и Божидар Чуканов, но червените не успяха да поведат.

На старта на второто полувреме Чуканов пропусна след удар с глава, а в 53-та минута сините поведоха в резултата. Армейците, водени от Ивайло Станев, продължиха да атакуват и имаха чудесни възможности, но не успяха да отбележат. В 57-та минута Георги Костов стреля над вратата, а три по-късно вратарят на гостите изби след удар на Чуканов. Последва корнер, след който Чуканов отново отправи удар, а вратарят отново спаси. Даниел Йорданов също имаше шанс да изравни, но не успя. В последните секунди Борислав Будинов пропусна от няколко метра с глава, а след това съдията свири край на мача.

В следващия кръг ЦСКА гостува на Ботев в Пловдив.

Стартов състав: 1. Борис Груев (в), 18. Георги Костов, 15. Никола Борисов, 6. Валентин Антов (к), 4. Адриан Гиргинов, 14. Николай Янков, 17. Петър Петров, 13. Даниел Йорданов, 10. Иван Митрев, 7. Божидар Чуканов, 9. Борислав Будинов

Резерви: 12. Валентин Обретенов (в), 3. Милен Манчев, 5. Джулио Чарлов, 16. Емануил Личев, 11. Любослав Златков, 8. Александър Иванов, 19. Борислав Борисов

Старши треньор: Ивайло Станев