потребители: 21700

ЦСКА отстъпи във финала след дузпи (РЕПОРТАЖ)
вторник 24 април, 2018  |   1492

ЦСКА отстъпи на Левски след изпълнение на дузпи във финала в турнира за Купата на БФС при набор 2004, който се игра на стадион "Витоша" в Бистрица. В редовното време мачът завърши при резултат 1:1, а след дузпите - 3:5, като сините имаха предимството първи да изпълняват.

Първите 35 минути преминаха без голове. В 41-та ЦСКА откри резултата. След изпълнен по земята от Йоан Борносузов пряк свободен удар вратарят на противника изби топката в краката на Павел Жабов, който вкара за 1:0. В 54-та минута съперникът ни изравни. В 62-та минута стражът на сините спаси от голлинията след удар на Жабов от границата на малкото наказателно поле. В крайна сметка нови голове в редовните 70 минути не паднаха и се стигна до изпълнение на дузпи.

Те бяха изпълнени на вратата пред агитката на ЦСКА, която бурно подкрепяше армейците. Сините изпълняваха първи и поведоха с 1:0. Вратарят на символичните домакини спаси първата наша дузпа, изпълнена от Мартин Влаевски. Следващите 6 дузпи бяха превърнати в голове, като от армейците точни бяха Йоан Лозанов, Георги Чорбаджийски и Павел Жабов. Сините не сбъркаха при петата дузпа и така си осигуриха победата - 5:3.

Това е първа загуба за ЦСКА 2004 през сезона, след като момчетата на Атанас Борносузов спечелиха всичките си мачове в първенството до момента, а в турнира за Купата достигнаха до двубоя за трофея след 8 победи в 8 срещи.

Състав на ЦСКА: 1. Иван Маринов (в), 8. Виктор Атанасов, 3. Габриел Александров, 5. Валентин Ситнилски (к), 4. Мартин Влаевски, 14. Кирил Великов, 13. Йоан Лозанов, 10. Георги Чорбаджийски, 7. Ясен Цеков, 11. Павел Жабов, 9. Йоан Борносузов

Резерви: 12. Константин Касабоков (в), 21. Александър Георгиев, 17. Георги Шаламанов, 6. Николай Няголов, 15. Александър Божков, 19. Васил Найденов, 20. Ясен Спиров

Старши треньор: Атанас Борносузов