потребители: 23673

ЦСКА победи Славия след три гола с глава (РЕПОРТАЖ)
събота 14 април, 2018  |   4421

ЦСКА U17 победи Славия с 3:1 в мач от XXIII кръг на Елитната група. Любопитна подробност е, че и трите попадения армейците отбелязаха с глава.

Двубоят се игра на базата в Панчарево и беше излъчен на живо в CSKA.BG и в официалната страница на Академия ЦСКА във фейсбук.

ВИЖТЕ ПЪЛЕН ЗАПИС НА МАЧА.

Гостите поведоха в резултата в 18-та минута, а нашите момчета изравниха в 22-та, когато Асен Дончев беше точен с глава след центриране от корнер на Емил Ценов.

В 48-та минута Андрей Йорданов удари напречната греда след топовен изстрел от границата на наказателното поле, а при добавката на Дончев топката премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратаря.

Армейците, водени от Добромир Митов, пропуснаха още отлични възможности за гол преди да поведат в резултата в 69-та минута. Тогава нападателят от набор 2003 Мартин Смоленски отбеляза първия си гол в Елитната група до 17 години, след като получи подаване от Кристиян Атанасов. Андрей Йорданов вкара за 3:1 в последната минута на мача. Митко Русанов центрира от корнер, а Йорданов засече с глава във вратата на Славия.

Четирима юноши от ЦСКА U17, родени през 2002 година, са повикани от селекционера на България U16 Марчо Дафчев за лагер, по време на който лъвчетата ще изиграят приятелска среща с Ирландия. Това са Християн Петров, Любомир Митков, Емил Ценов и Кристиян Атанасов. Тимът ни ще бъде на лагер от утре до  четвъртък (15 - 19 април), а контролата е в Ирландия на 18 април.

В следващия кръг ЦСКА гостува на Дунав в Русе.

ЦСКА - Славия 3:1
Голмайстори: Асен Дончев, Мартин Смоленски, Андрей Йорданов

Състав на ЦСКА: 1. Кристиян Сотиров (в), 5. Любомир Митков, 14. Християн Петров, 6. Ертан Тахиров, 15. Иван Иванов, 4. Йоан Бауренски (к), 8. Христо Панчев, 9. Емил Ценов, 10. Росен Петров, 7. Андрей Йорданов, 11. Асен Дончев

Резерви: 12. Илия Шаламанов (в), 3. Димитър Жабов, 13. Дейвид Симеонов, 20. Димитър Михайлов, 18. Митко Русанов, 16. Кристиян Атанасов, 19. Мартин Смоленски

Старши треньор: Добромир Митов