потребители: 21992

ЦСКА е на крачка от финал
четвъртък 29 март, 2018  |   738

Мъжкият волейболен отбор на ЦСКА е на една победа от финал в Суперлигата. Тимът ни, воден от Александър Попов, победи Монтана с 3:2 гейма в третия мач от полуфиналната серия след изключително зрелищен двубой в зала "Христо Ботев" в Студентски град и вече води с 2:1 победи срещу съперника.

Феновете на ЦСКА препълниха залата и подкрепяха своите любимци от първата до последната точка в мача. Преди старта на срещата официално беше поздравен рожденикът Христо Цветанов, който днес навърши 40 години.

Двубоят беше равностоен. ЦСКА взе първата част с 25:22, а Монтана изравни след 25:23 във втората. Третия гейм нашите момчета затвориха  на 22 точки, а гостите спечелиха четвъртия с 25:23. В тайбрека червените поведоха с 5:0, Монтана не можа да навакса пасива си и така след 15:8 армейците си осигуриха успеха в мача.

От 18:30 часа утре (30 март) в зала "Христо Ботев" ще се играе четвъртият двубой от серията. При победа ЦСКА ще се класира на финал в Суперлигата. Другият финалист вече е ясен - Нефтохимик 2010.

ЦСКА - Монтана 3:2
(25:22, 23:25, 25:22, 23:25,15:8)