потребители: 22554

Без победител във вечното дерби
неделя 11 март, 2018  |   3954

Юношите на ЦСКА до 17 години завършиха наравно 2:2 срещу Левски, след като отстъпваха с 0:2 12 минути преди края, но се пребориха за точката от мача. Двубоят от XVIII кръг на Елитната група се игра на изкуствен терен на "Виваком Арена - Георги Аспарухов".

И четирите попадения паднаха през второто полувреме. Домакините поведоха с 2:0 след голове в 50-та и 55-та минута. Нашите момчета, водени от Добромир Митов, не се предадоха и усилията им бяха възнаградени.

В 68-та минута Христо Панчев отбеляза за 2:1 след асистенция отдясно на Огнян Николов. ЦСКА продължи да атакува и вратарят на сините се намеси решително след два удара на Андрей Йорданов. В 76-та минута Росен Петров центрира от корнер, а Емил Ценов се разписа с глава и резултатът беше изравнен. Тимът ни доигра последните минути с човек по-малко, след като Йоан Бауренски получи втори жълт картон за оспорване на съдийско отсъждане.

В следващия кръг ЦСКА U17 приема Левски-Раковски. Двубоят ще се играе на базата в Панчарево в събота (17 март) от 14:30 часа. ЦСКА ТВ ще излъчи мача на живо в официалната страница на Академия ЦСКА във фейсбук, а срещата можете да гледате и в CSKA.BG.

Левски - ЦСКА 2:2
Голмайстори: Христо Панчев, Емил Ценов

Състав на ЦСКА: 1. Кристиян Сотиров (в), 5. Любомир Митков, 14. Християн Петров, 6. Ертан Тахиров, 13. Дейвид Симеонов, 4. Йоан Бауренски (к), 9. Емил Ценов, 8. Христо Панчев, 7. Андрей Йорданов, 10. Росен Петров, 18. Огнян Николов

Резерви: 12. Илия Шаламанов (в), 3. Димитър Жабов, 20. Димитър Михайлов, 15. Иван Иванов, 19. Митко Русанов, 16. Кристиян Атанасов, 11. Митко Митков

Старши треньор: Добромир Митов