потребители: 22550

ЦСКА с втора победа през седмицата (РЕПОРТАЖ+СНИМКИ)
четвъртък 08 март, 2018  |   8759

ЦСКА победи Етър с 2:1 в мач от XXIV кръг на Първа лига, който се игра на “Армията”.

В 15-та минута попадение на Етър беше отменено правилно заради игра с ръка. Фернандо Каранга се разписа в 23-та минута след подаване на Стойчо Атанасов и така ЦСКА поведе с 1:0. Гостите изравниха три минути преди края на първата част. Георги Сърмов игра с ръка, но не последва съдийско отсъждане за нарушение, след което асистира на Аласана Мане и той вкара за 1:1.

Победното попадение реализира Енрике Рафаел в 86-та минута, а асистенцията беше на Каранга.

В следващия кръг ЦСКА гостува на Пирин в Благоевград. Двубоят на стадион "Христо Ботев" ще започне в 15:00 часа.

Стартов състав: 30. Витаутас Черниаускас (в), 2. Стойчо Атанасов, 5. Николай Бодуров (к), 25. Александър Барт 3. Жеферсон Телес, 15. Кристиян Малинов, 16. Раул Лое, 20. Тиаго Родригес, 8. Едвин Джеси, 19. Кирил Десподов, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 12. Георги Китанов (в), 11. Станислав Манолев, 18. Александър Георгиев, 17. Енрике Рафаел, 6. Рубен Пинто, 10. Роланд Алберг, 7. Жан Бланко

1 до 10 (от 46)

1  2  3  4  5   »
 - krasimir a.
петък 09 март, 2018
Мисля ,че има проблем с кондицията на отбора.Играят много бавно,тромаво,не се движат и не търсят топката.Дълбоката преса не я правят.Разстоянията между линиите са доста големи и не могат да преливат бързо, а ако играеш ходом съвсем нищо няма да се случи.В спорта при провеждане на предсезонна подготовка за да постигнеш максимума на физ.възможности на състезателите трябват между 14-21 дни за да можеш после да подържаш върхова форма в следващите 50-60 дни.Доколкото чувам там е проблема и дано Томас правилно е сметнал нещата за да може отбора от 14.03. до 14.05. да е в топ форма.Става въпрос за чиста физиология при всички отбори в света има такава цикличност.Надявам се това да е проблема.Това ще си проличи на мача с Левски.Ако видим отбора в тая светлина която газеше есента,значи всикчо е топ,ако не значи има цялостен спортно-технически проблем включващ и треньорите.Надявам се след още един тежък мач този срещу Пирин после всичко да е ок.Дано да е това проблема.

- Атанас Б.
Здравейте Армейци, Вече след като е спаднал адреналина след мача според мен причините за слабите мачове са две. Първо, местенето на Тиаго на нова позиция обърка синхрона в нападение.Отделно и самия играч не е в най добрата си форма.Второ, продажбата на Антон беше грешка.Джеферсон, даже и даже класа, което от показаното в трите мача дотук въобще не си личи, отслаби и защитата.Та даже и в мача с Верея се видяха огромни дупки в отбраната. Това че в тия мачове ни вкараха само един гол е наполовина късмет, наполовина заслуга на Черниаускас.Само да не го карат да играе с крака, че всеки път ми спира сърцето, като го гледам как се спича. Естествено е да не сме във върхова форма сега, тя ще ни трябва през април.Лошото е ако не вземем победи от мачовете с Пирин и говедорес.Откъснат ли се шалварите на пет или повече точки, титлата става мираж.Мача с Пирин е ключов, трябва да бием, пък ако ще и половин гол. За Белчев ще даваме оценки в края на май, сега всяка смяна е безпредметна.И на мен не ми е любимец, много е уплашен и без самочувствие, но .....

- ДАНИЕЛ Х.
Истината е ,че не играем нищо. Отбор на изпадане идва на Армията и без малко да ни вземе точка. По лошото е ,че и самия треньор не дава ясни отговори за слабата игра.

- Ivan I.
Браво на отбора.Мачът беше под контрол от точка А до точка Б.Срещу бетонирал се непретенциозен съперник във сгъстен цикъл е нормално да се подходи по-пестеливо и кротко.Това е просто една малка битка във голямата и дълга война.И ние я спечелихме без много да се напъваме.За титла трябва СТРАТЕГИЯ и правилно разпределение на силите (още повече титла + купа) ,господа ,а не просто газ до дупка и накрая на финалната права резервоара ти да се окаже празен!

- Peter M.
Такава игра може да се наблюдава само в случаите, когато класата на играчите е по-висока от класата на треньорите! Замислете се! Само ЦСКА, Завинаги!

- Милен И.
САМО ЦСКА!!!!! Половината коментари направо ме е срам да ги чета. Да мачът беше труден. И за мен главните причини са две. От една страна подпирането на Лудогорец в мача със Септември наелектризира обстановката. После спестения червен картон на Чорбаджийски накара футболистите да се чувстват без вина виновни. ( Уверен съм , че и с 10 чивека щяхме да успеем) Всичко това натовари много и треньори и играчи , а и фенове. И се оформи очакване , че едва ли не с Етър трябва да поведем с 4 на 0 още до 35 минута! Това допълнително притесни момчетата....Всъщност ако изгледате още веднъж мача , ще видите , че не бе чак толкова слаб мач. Да имам забележки към някои играчи, но това е началото на сезона....

- Станчо Н.
Лесно е да седиш вкъщи на топличко и да чакаш красива игра.За да показва отбора истинското си лице трябва да почувства,че е подкрепян не само за дербито.Нека се замислим всички,какво постигна клуба и ръководството за две години и бъдете малко по-коректни.Вчера ,които бяхме на трибуните си тръгнахме доволни защото бяхме там зад отбора ,а той отново победи.Грозно ,красиво отново победихме!!!САМО ЦСКА

- Buch B.
Успокойте се! Нормално е да играем на малък процент от възможностите си в този сгъстен цикъл. В мача с Пирин всичко ще си дойде на място.

- Valentin T.
От 1 година пиша ,е че отбра е много зле физически.Оттам идва проблема.Тежат им краката,всички отбори ни надбягват(видя се особено много на мача с дунав накрая)Тоя измислен немец или ги претоварва или не знам ама да му намажат ските веднага.От там е целия проблем,иначе играчите не са толкова лоши.А Стамен така и не пробва с 3-ма отзад.3-5-2

- Трифон М.
Вальо Антов беше на лагер с националния отбор до 19г., който игра 2 контроли със Сърбия. За следващия мач е на линия и според мен бай Стамен може спокойно да го пусне. Барт в сегашната си форма е тотална щета! За многото промени в състава, а, бе, пичове, вие от Луната ли падате? В серията от 3 кръга за 1 седмица само ние и Пирин играем през 2 дни на третия! При тия тежки терени, ако няма ротации, играчите ни ще се влачат още по средата на втория мач. Съвсем резонни промени. Ако бай Стамен има топки, да слага срещу Пирин до Бодура в защита младите момчета (Стойчо Атанасов, Сашо Георгиев и Вальо Антов)! Тоя Жеферсон, когато се позатича малко, тогава да получава минути. Защо да не развиваме на този пост младото момче (Георгиев) като чужденецът е гола вода? Манолев за мен от полусезон на полусезон губи бързина (възраст) и е рисково да играе десен бек. Да се сменят с Десподов на десния фланг. Ще са си чудесна конкуренция. Много притеснителен е левият фланг, тотално оголен през зимата! Недялков беше класа, Меркадо и Кулма не чак толкова, но все пак имаха нелоша сработка с Антон. Сега положението там е бедствено. За Жеферсон вече писах, Джеси е дясно крило, а Енрике не е типично крило. Може да се пробва Сашо Георгиев и там. Или Божидар Чуканов. Изобщо, защо викаха юношите на подготовка, ако не им се даде поне веднъж шанс да се проявят? А моментът е идеален, защото от новите попълнения нито един не впечатлява!