потребители: 22561

Боксьорите ни продължават без грешка на републиканското
вторник 06 март, 2018  |   9186

Състезателите на Боксов клуб ЦСКА продължават да побеждават съперниците си на Държавния личен шампионат за младежи и девойки в Русе. Вчера на ринга се качиха по двама армейски представители при младежите и девойките и всички наши боксьори се класираха напред в турнира.

Кристиян Николов достигна до четвъртфиналите, след като се наложи с 2:1 съдийски гласа над Андон Илиев в мач при 75-килограмовите младежи. Днес той ще се изправи срещу Герасим Йорданов в спор за място на полуфиналите.

Християн Христов преодоля Ахмед Абдуллах в категория +91 килограма и в четвъртък ще играе финал срещу Ростислав Цвятков.

Третият представител на ЦСКА при младежите - Венсан Киркоров, ще срещне победителя от сблъсъка между Йордан Борисов и Якуб Чинолиев на полуфиналите утре.

При девойките успехи постигнаха Никол Андрейковска и Андрея Михайлова.

В категория до 60 килограма Андрейковска отстрани Виктория Панева след победа с 3:0 и на полуфиналите днес ще боксира срещу Благовеста Георгиева.

Михайлова преодоля Вергиния Тилева и се класира за финала при 64-килограмовите, където нейна съперничка ще бъде Калбие Хрюстем. Двубоят за титлата е единадесети поред в програмата на днешната сесия, която започва в 15:00 часа.

На ринга днес ще се качат и Люба Атанасова и Ева Порумова. Атанасова ще срещне Мирена Феянова на полуфиналите в категория до 46 килограма, а в същата фаза на турнира при 54-килограмовите девойки съперничка на Порумова ще бъде Горяна Стоева.

Треньор на младежите на ЦСКА е Александър Александров, а девойките ни са водени от Ангел Тодоров.