потребители: 22300

Грациите ни грабнаха 9 медала от "Купа Берое"
вторник 20 февруари, 2018  |   1260

Състезателките по художествена гимнастика на ЦСКА спечелиха 9 медала от силния турнир "Купа Берое", който се проведе в Стара Загора.

5-годишната Ема Илиева грабна златен медал в многобоя при най-малките и беше наградена с купа за най-малка участничка в турнира. Габриела Пеева стана шампионка в многобоя при децата, родени през 2010 година, а Ева Йорданова спечели злато на топка при девойките младша възраст, "А" категория.

Сребърни отличия завоюваха Ема Младенова на съчетанието без уред при девойките младша възраст до 10 години и Симона Берова в многобоя и на обръч при девойките старша възраст, "Б" категория.

Ема Младенова финишира трета в многобоя и на въже,  а бронзов медал спечели и Симона Берова на топка.

Василена Попилиева зае четвъртата позиция в многобоя при девойките младша възраст до 10 години.

Участие в "Купа Берое" взеха и Савина Илиева и Катрин Тасева в "А" категория при девойките старша възраст, Дария Великова при девойките младша възраст, "А" категория и Мила Илиева при девойките младша възраст до 10 години, "А" категория. Нашите момичета се представиха добре, но не успяха да спечелят медал.

Така в конкуренцията на 40 състезателки във всяка категория армейските грации завоюваха 9 медала и доказаха, че традицията в ЦСКА да има добри гимнастички продължава.

Треньорки на нашите момичета са Виктория Данова, Светослава Калоянова, Биляна Проданова и Вивиан Делийска.