потребители: 23540

ЦСКА отстъпи на Пирин (Разлог) в контрола
събота 27 януари, 2018  |   1390

Юношите до 19 години на ЦСКА отстъпиха на мъжкия отбор на Пирин (Разлог) с 2:4 в първата си контрола от зимната подготовка. Двубоят се игра в Разлог.

Армейците бяха без голяма част от основните си състезатели. Валентин Антов, Никола Борисов, Радослав Живков и Божидар Чуканов са на лагер с мъжкия отбор в Испания и играха срещу Динамо Киев (0:0), Николай Янков и Иван Митрев са контузени, а Георги Славчев страда от вирусно заболяване. В приятелския мач днес участие взеха няколко момчета от набор 2001 и един юноша, роден през 2002 година.

ЦСКА поведе във втората минута след гол на Любослав Златков, но до почивката домакините бяха точни два пъти и обърнаха резултата в своя полза. През второто полувреме по-опитните играчи на състезаващия се в Трета лига Пирин вкараха още два гола за 4:1, а крайното 4:2 беше оформено от Огнян Николов.

Армейците, водени от Ивайло Станев, ще изиграят още 6 контроли срещу мъжки отбори до старта на втория полусезон в Елитната група на 25 февруари. В сряда (31 януари) ЦСКА ще гостува на Вихрен (Сандански), след което ще изиграе приятелски мачове и срещу Сливнишки герой (Сливница), Германея (Сапарева баня), Чавдар (Етрополе), Струмска слава (Радомир) и Гигант (Съединение).