потребители: 22667

5 от 5 за ЦСКА
понеделник 22 януари, 2018  |   7409

Баскетболните отбори на ЦСКА постигнаха 5 победи в 5 мача през уикенда.

Мъжкият ни тим започна с разгромен успех двубоите от втората шестица на "А" група. Армейците се наложиха над Видабаскет с 90:46 точки в зала "Румен Пейчев".

Въпреки липсата на Анди Франсис и Иво Тонев червените владееха инициативата в мача от самото начало и на почивката водеха с 46:22, а до края разликата стана внушителна.

В следващия кръг ЦСКА гостува на Рилски спортист-2 в Самоков. Двубоят ще се играе на 28 януари (неделя) от 17:00 часа.

Уикендът беше успешен и за отборите от школата ни. ЦСКА U16 победи Рилски спортист със 70:58 точки и продължава да е лидер в класирането, а вторият ни състав в тази възраст се справи със Славия с 55:45 точки. Юношите до 14 години спечелиха дербито срещу БУБА баскетбол за втори път през сезона. Армейците се наложиха със 72:67 точки в двубой от редовния сезон. Първият състав на ЦСКА до 12 години постигна успех с 55:47 над Академик София в мач за класиране от първо до четвърто място в зона "Витоша".