потребители: 19230

ЦСКА отстрани Лудогорец и е на 1/2-финал за Купата! (РЕПОРТАЖ)
четвъртък 14 декември, 2017  |   3360

ЦСКА победи Лудогорец с 2:1 и се класира за 1/2-финалите в турнира за Купата на България. Двубоят се игра пред пълни трибуни на стадион „Българска армия”, а червените фенове не спряха да подкрепят тима през всички 120 минути.

ЦСКА поведе в 9-та минута, когато Николай Бодуров отне топката в центъра на терена и с бомбастичен шут я прати в ъгъла на вратата на гостите. Разградския тим изравни от дузпа в 35-та минута, която беше реализирана от Козмин Моци.

До края на редовните 90 минути армейците пропуснаха отлични възможности да отбележат втори гол и да решат мача в своя полза, но не успяха да се разпишат отново и така се стигна до продължения.

В 6-та минута на първото 15-минутно продължение Фернандо Каранга изведе по отличен начин Кирил Десподов и той реализира за 2:1. Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като в 109-та минута Натанаел получи директен червен картон за удар без топка срещу Десподов.

След последния съдийски сигнал „Армията” ликува! През пролетта ЦСКА ще играе полуфинал за Купата на България!

ПОСЛЕДВАЙТЕ ПУБЛИЧНИЯ АКАУНТ НА ЦСКА ВЪВ VIBER.

ЦСКА - Лудогорец 2:1
Голмайстори: Николай Бодуров, Козмин Моци, Кирил Десподов

Стартов състав: 30. Витаутас Черниаускас (в), 23. Александър Дюлгеров, 25. Александър Барт, 5. Николай Бодуров (к), 3. Антон Недялков, 16. Раул Лое, 15. Кристиян Малинов, 20. Тиаго Родригес, 17. Енрике Рафаел, 19. Кирил Десподов, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 12. Георги Китанов (в), 11. Станислав Манолев, 4. Божидар Чорбаджийски, 6. Рубен Пинто, 7. Кевин Меркадо, 10. Густаво Кулма, 21. Кевин Кубемба