потребители: 18567

ЦСКА започна с драматичен успех в Суперлигата
понеделник 06 ноември, 2017  |   358

Баскетболистите на ЦСКА до 19 години започнаха с победа сезона в новосъздадената юношеска Суперлига. Армейците, водени от Йордан Колев, постигнаха драматичен успех със 71:70 точки над Черно море Тича (Варна). Двубоят се игра в петък в зала "Румен Пейчев".

Срещата протече равностойно, като на почивката варненци водеха с 8 точки, но след нея ЦСКА успя да обърне резултата и заслужено победи с точка разлика.

Съставът ни до 19 години, който играе и в Западната "А" група за мъже, отстъпи на Атлетик с 68:84 точки. Мачът се игра отново в нашата зала в неделя. Това е трета загуба за червените от пет срещи в първенството. В следващия кръг ЦСКА гостува на Балкан Ботевград - 2. Двубоят е насрочен за 9 ноември (четвъртък) от 17:00 часа.

ЦСКА U14 се наложи над Рилски спортист с 67:55 точки. Момчетата на Теди Буков показаха огромно желание за победа и успяха да надиграят съперника в столичната зала "Триадица". Следващият двубой на армейците е на 18 ноември срещу Чавдар Троян.