потребители: 18698

Златислава Чуканова е републиканска шампионка
петък 03 ноември, 2017  |   304

Състезателката на Боксов клуб ЦСКА Златислава Чуканова спечели златен медал от Държавното лично отборно първенство за жени и девойки, II кръг, което се проведе в Пловдив. Нашето момиче се пребори за титлата при жените в категория до 54 килограма. В първия си мач Злати се справи с Ваня Манова, а след това отстрани и Розалия Пейчева. Във финалния сблъсък армейката трябваше да боксира срещу Велинимет Мехмедова, но съперничката й не се качи на ринга и така Чуканова стана шампионка на България.

Пет боксьорки на ЦСКА премериха сили при девойките.

Дона Живкова (кат. до 51 кг) и Ева Порумова (кат. до 57 кг) грабнаха бронзови медали от републиканското. Живкова преодоля Алекс Манова, а на полуфиналите отстъпи на бъдещата шампионка Еми-Мари Тодорова. Порумова отстрани Дебора Кирилова, а след това допусна поражение също от бъдещата златна медалистка - Елина Георгиева.

Люба Атанасова (кат. до 48 кг), Андрея Михайлова (кат. до 60 кг) и Никол Андрейковска (кат. до 64 кг) се представиха достойно, но не успяха да се преборят за отличията от шампионата в Пловдив.

Треньорна нашите момичета е Ангел Тодоров.