потребители: 18678

Сребро и бронз за ЦСКА от "Балкан"
понеделник 23 октомври, 2017  |   435

Състезателките на Боксов клуб ЦСКА спечелиха сребърен и бронзов медал от III международния турнир за жени и девойки "Балкан". Надпреварата се проведе в залата в НСБ "Дианабад" в София.

Златислава Чуканова се окичи със сребро при жените до 54 килограма, след като на финала отстъпи на Снижана Холодкова с 1:4 съдийски гласа. По пътя към финала Злати не срещна трудности срещу Сара Свенсон и я отстрани на полуфиналите с 5:0 гласа.

При девойките в категория до 51 килограма ЦСКА беше представен от Дона Живкова. В 1/2-финалния си мач армейката отстъпи на Мери ди Бари с 1:4 гласа и не успя да се класира за двубоя за титлата, но взе бронзов медал от турнира.

Главният треньор на Боксов клуб ЦСКА Михаил Таков, който е главен селекционер и на националните отбори, подготвяше Златислава Чуканова за "Балкан", а ЦСКА имаше представител и в щаба на селекционера Петър Лесов в националния ни тим за девойки, където помощник на червената легенда е треньорът в армейския клуб Ангел Тодоров.