потребители: 23543

ЦСКА победи кралските британски офицери (СНИМКИ)
сряда 06 септември, 2017  |   2817

ЦСКА U19 спечели с 1:0 приятелската среща срещу отбора на Кралските военновъздушни сили на Великобритания "Икар". Двубоят, който беше предаван пряко по ЦСКА ТВ, се игра на стадион "Българска армия".

ЦСКА беше по-добрият отбор и през първото полувреме пропусна няколко изгодни възможности за гол. Момчетата на Ивайло Станев на три пъти нацелиха гредите на британската врата.

ВЗЕМИ СВОЯТА ЧЛЕНСКА КАРТА НА ЦСКА ТУК.

В 16-та минута далечен удар на Александър Иванов се отби от горната греда, а в 26-та Борислав Будинов от малък ъгъл нацели десния страничен стълб. В 30-та минута главният рефер даде дузпа в полза на червените, след като Радослав Илиев беше съборен в наказателното поле. Зад топката застана Емануил Личев, но мощния му шут срещна горната греда.

На полувремето Ивайло Станев обнови изцяло своя отбор, като в игра пусна носителя на Купата на България за 2016 година с ЦСКА и настоящ кондиционен треньор на мъжкия отбор на армейците Кирил Динчев, както и администраторът на представителния ни тим - Димитър Вутов. Първият игра като централен защитник, а вторият като десен бек.

В 76-та минута шампионът в Елитната група до 19 години поведе в резултата, след като Динчев подаде от дясно, а Георги Славчев технично от близо вкара топката във вратата. В 82-та минута Иван Митрев се измъкна от защитата на британците, копна технично топката над стража Бъртън, но прехвърли и вратата.

В 89-та минута кралските офицери имаха възможност да изравнят, но ударът с глава на Тайлър срещна горната греда и срещата завърши при резултат 1:0 за ЦСКА.

Преди двубоя британските офицери от отбора на Кралските военновъздушни сили посетиха музея на клуба, а Александър Манов ги запозна с историята на ЦСКА.

Посланикът на Великобритания в България Нейно превъзходителство Ема Хопкинс получи от Димитър Пенев подарък фланелка, на гърба на която беше изписано името й и символичният номер 10.

ЦСКА U19 - Икар 1:0

Голмайстор: Георги Славчев

ЦСКА U19: 1. Слави Петров (в) - капитан, 5. Джулио Чарлов, 15. Никола Борисов, 4. Адриан Гиргинов, 3. Милен Манчев, 16. Емануил Личев, 19. Любослав Златков, 14. Александър Иванов, 20. Борислав Будинов, 8. Жулиан Манолов, 11. Радослав Илиев

Резерви: 12. Драгомир Захаринов (в), 3. Кирил Динчев, 2. Димитър Вутов, 6. Валентин Антов, 7. Георги Славчев, 18. Георги Костов, 17. Петър Петров, 13. Даниел Йорданов, 9. Радослав Живков, 13. Борислав Борисов, 10. Иван Митрев

Треньор: Ивайло Станев