потребители: 22556

ЦСКА с 14 медала от силен турнир
понеделник 19 юни, 2017  |   1548

Състезателите по джудо на ЦСКА се представиха отлично на силния турнир Open European Judo Club Championship и спечелиха общо 14 медала. На надпреварата в Пазарджик шестима армейци станаха шампиони, двама наши представители взеха сребро, а шестима джудисти на ЦСКА се окичиха с бронзови медали. При юношите младша възраст имаме трима шампиони- Мартин Польовски (кат. до 55 кг), Антонио Янев (кат. до 66 кг) и Румен Караджов (кат. до 73 кг), а Борислав Радев (кат. до 50 кг) спечели бронз. Юношите старша възраст взеха 7 медала. Георги Динев е шампион в категория до 81 килограма, сребърни отличия завоюваха Антонио Янев (66 кг) и Румен Караджов (73 кг), а Борислав Радев (50 кг), Мартин Польовски (55 кг), Йордан Тодоров (66 кг) и Теодор Табашки спечелиха бронзови отличия. Габриела Димитрова (52 кг) и Йоана Манова (57 кг) са шампионки при девойките старша възраст, а при 48-килограмовите Нина Костова се окичи с бронз. Така за пореден път джудистите на ЦСКА доказаха, че са едни от най-добрите в този спорт в България.