потребители: 23547

ЦСКА завърши сезона с равенство
неделя 28 май, 2017  |   860

Юношите на ЦСКА, родени през 2001 година, завършиха наравно 1:1 като гост на Пирин (Благоевград). В последния мач за сезона, игран в село Рилци, домакините поведоха през първото полувреме, а в началото на второто Асен Дончев възстанови равенството след асистенция на Огнян Николов. До края на срещата резултатът остана непроменен и така армейците приключиха кампанията с равенство. Момчетата на Сашо Борисов заеха второто място в класирането на Зоналната група, София (столица) за наборите 2000 и 2001, въпреки че голяма част от съперниците им участваха в двубоите с година по-големи от нашите футболисти. Червените постигнаха 24 победи, 4 равенства и само 2 загуби през сезона и реализираха 91 гола в своите мачове. След края на срещата капитанът на ЦСКА U16 Кристиян Сотиров получи трофея за втората позиция в шампионата.

Пирин (Благоевград) - ЦСКА 1:1
Голмайстор: Асен Дончев

Състав на ЦСКА: Кристиян Сотиров, Дейвид Симеонов, Николай Рагин, Ертан Тахиров, Крум Николов, Кристиан Върбанов, Митко Русанов, Стефан Димитров, Огнян Николов, Росен Петров, Асен Дончев
Резерви: Илия Шаламанов, Димитър Жабов, Георги Денев
Старши треньор: Сашо Борисов