потребители: 24610

ЦСКА с поредна победа над Черно море (РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА)
събота 13 май, 2017  |   7869

ЦСКА постигна пълен актив от четири поредни победи над Черно море в рамките на сезона, след като надделя с 1:0 в Каварна. Армейците успяха и за втори пореден път да постигнат успех над варненския тим като гости, което не се бе случвало от 2008 година.

Мачът започна с натиск на възпитаниците на Стамен Белчев и още в петата минута Каранга имаше чудесна възможност да открие резултата, но ударът му мина над вратата. Само две минути по-късно отново бразилецът бе на голова позиция, но отново мерникът му изневери. В следващите минути вратарят на Черно море Емил Михайлов се превърна в главен герой за своя отбор. В 28 минута той успя да изпревари със сантиметри откъсващия се Каранга, а в 36 минута парира изключително прецизен удар на Арсенио Нунеш, след което парира и топовен шут на Антон Недялков.

Второто полувреме продължи с натиск на червените, а първата сериозна опасност дойде в 53 минута, когато удар на Симао мина на сантиметри от гредата. Емил Михайлов отново бе в центъра на събитията в 59 минута, когато спаси удар от непосредствена близост на Каранга. В 78 минута Черно море остана с човек по-малко на терена, след като Стефан Станчев получи втори жълт картон за нарушение срещу откъсващия се Густаво Кулма. Три минути по-късно логичното се случи и Каранга най-накрая материализира усилията на армейците. Бразилецът не остави никакви шансове на Михайлов след много добре пласиран удар с глава. Асистенцията за гола пък бе дело на Манолев, който проби по фланга и центрира прецизно. В последната минута на редовното време пък Михайлов изби мощен удар на Кубемба в напречната греда и така предотврати втори гол в своята врата. В самия край на мача Антон Недялков игра с ръка на границата на наказателното поле и получи жълт картон. Последващото разбъркване бе и първата опасност пред Китанов, но защитата се справи.

Така ЦСКА записа поредна победа в плейофите е дръпна с три точки на вечния съперник.

Черно море - ЦСКА 0:1 (Каранга)

ЦСКА: Георги Китанов (в), Станислав Манолев, Николай Бодуров, Божидар Чорбаджийски (к), Антон Недялков, Давид Симао (Петрус Бумал), Рубен Пинто, Арсенио Нунеш (Кевин Кубемба), Кевин Меркадо (Кирил Десподов), Густаво Кулма, Фернандо Каранга.

РЕЗЕРВИ: Александър Конов (в), Никола Колев, Петрус Бумал, Александър Дюлгеров, Пламен Гълъбов, Кирил Десподов, Кевин Кубемба.

Старши треньор: Стамен Белчев