потребители: 23673

ЦСКА победи на Панчарево (РЕПОРТАЖ)
събота 13 май, 2017  |   2626

Юношите старша възраст на ЦСКА победиха Монтана с 2:0 в първия мач на отборите от ДЮШ на тренировъчната база в Панчарево. Армейците пропуснаха да разгромят съперника с голяма разлика, като само добрите намеси на вратаря на гостите предотвратиха това да се случи. Армейците атакуваха от първата минута и имаха шанс да открият резултата след удари на Петър Петров, Добромир Бонев и Иван Митрев,  а след отлично изпълнен пряк свободен удар от Айкут Рамадан стражът на Монтана се намеси решително. Пред Бонев се откриха още две отлични възможности, но отново вратарят на гостите се представи на висота. В последните секунди на първото полувреме Айкут Рамадан се разписа от близка дистанция за 1:0. И през втората част момчетата на Ивайло Станев не спираха да атакуват и да създават положения пред противниковата врата. Логичното се случи и в 74-тата минута Даниел Йорданов отбеляза страхотен гол за 2:0. Въпреки преднината си, червените продължиха да натискат и изпуснаха още добри ситуации пред вратата на съперника, а в крайна сметка до трети гол в мача не се стигна.

ЦСКА U19 продължава да крачи уверено към шампионската титла, като е лидер в Елитната група с 65 точки- 8 повече от втория Славия четири кръга преди края на сезона. Следващият двубой на армейците  е със Септември (София).

ЦСКА U19 - Монтана U19 2:0
Голмайстори: Айкут Рамадан, Даниел Йорданов

Състав на ЦСКА: 1. Борис Груев, 16. Иван Турицов, 3. Мартин Симеонов, 6. Валентин Антов (к), 18. Георги Костов, 17.  Петър Петров, 20. Даниел Йорданов, 13. Добромир Бонев, 10. Айкут Рамадан, 9. Радослав Живков, 11. Иван Митрев
Резерви: 99. Слави Петров, 14. Николай Янков, 19. Хосеин Трайков, 8. Андрей Йорданов, 5. Асен Георгиев, 7. Михаил Кулов
Старши треньор: Ивайло Станев