потребители: 135 980

ЦСКА записа загуба за Купата, но се класира на полуфинал
сряда 03 май, 2017  |   3348

Женският тим на ЦСКА загуби третата си среща в груповата фаза на турнира за Купата на България от състава на Левски с 0:3 гейма. Въпреки поражението момичетата на Юлия Иванова продължават напред в турнира, след като спечелиха първите си две срещи срещу ЙЕБ-Шумен 05 и Раковски (Димитровград). Мачът в зала "Христо Ботев" започна лошо за червените волейболистки, които изоставаха през цялото време в резултата в първия гейм и логично загубиха  на 20 точки. Преломна за крайния изход се оказа втората част. В нея армейците дълго време водеха убедително и при аванс 20:15 изглеждаха сигурни победителки. Тогава обаче съперничките направиха силна серия и в крайна сметка докараха гейма до 22:22, след което стигнаха и до пълен обрат. В третия гейм срещата буквално се доиграваше и волейболистките на Левски стигнаха до лесен успех на 15 точки.

Женският тим на ЦСКА ще срещне на полуфинала шампионките от Марица (Пловдив), които спечелиха убедително група "А" с две чисти победи с 3:0 над Славия и Казанлък Волей.

ЦСКА - Левски 0:3 (20:25, 24:26, 15:25)