потребители: 23077

ЦСКА победи Левски с любимия резултат в последните години (РЕПОРТАЖ)
събота 29 април, 2017  |   3456

ЦСКА записа трета победа с 3:0 над Левски в последните четири години. Предишните две класики бяха през есента на 2013 и 2014. Сегашният успех издигна армейците и до второто място във временното класиране на Първа професионална лига.

140-то издание на Вечното дерби започна невероятно добре за възпитаниците на Стамен Белчев. Още във втората минута червените откриха резултата. Рубен Пинто пресече една топка в центъра на терена и с прецизен пас намери Кулма зад гърба на синята защита. Колумбиецът елиминира Митрев и подаде на празна врата на Арсенио, който без никакви проблеми вкара. Само четири минути по-късно Кирил Десподов добави и втория гол в мача. Това се случи след пробив на Антон Недялков, който намери Десподов зад гърба на Александър Александров и крилото покачи на 2:0. След гръмотевичното начало ЦСКА успокои играта и контролираше уверено събитията на терена. Следващата възможност дойде в 17 минута, когато Лукин изчисти топката буквално от главата на Каранга в малкото наказателно поле. Две минути по-късно Симао отправи топовен изстрел, но Митрев бе на мястото си и улови. До края на полувремето нямаше повече голови възможности и пред двете врати.

На почивката старши треньорът на Левски направи две офанзивни смени в опит да обърне негативния развой на дербито. В 53 минута обаче Каранга направи преднината на армейците класическа. Това се случи след прецизно изпълнен от Кирил Десподов пряк свободен удар, след който Каранга разстреля вратаря на Левски с глава. В 58 минута пък се стигна до неприятен инцидент. Помощник треньорът на ЦСКА Стефан Генов бе ударен от хвърлен от трибуните предмет и трябваше да получи медицинска помощ. До края по-добрите ситуации отново бяха за ЦСКА, но червените пропуснаха да увеличат още аванса си. В самия край на мача се стигна и до меле на терена, след което Никола Попов изгони Роман Прохазка и Кристиян Малинов, като червеният картон на армейският полузащитник бе доста пресилен. Така ЦСКА записа класически успех и продължи доминацията си в дербито от последните сезони. С този мач и общата голова разлика в най-големия двубой на България вече е в полза на червените - 195:193.

Левски - ЦСКА 0:3 (Нунеш, Десподов, Каранга)

ЦСКА: 12. Георги Китанов, 3. Антон Недялков, 11.Станислав  Манолев, 14. Николай Бодуров, 4. Божидар Чорбаджийски (к), 6. Рубен Пинто, 17. Давид Симао (Кристиян Малинов), 10. Арсенио Нунеш (Руи Педро), 19. Кирил  Десподов (Кевин Меркадо), 26. Густаво Кулма, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 30. Александър Конов, 7. Kевин Меркадо, 8. Kевин Кубемба, 15. Кристиян Малинов, 21. Руи Педро, 23. Александър Дюлгеров, 28. Пламен Гълъбов

Старши треньор: Стамен Белчев