потребители: 23665

ЦСКА взе трите точки в Пловдив (РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА)
четвъртък 13 април, 2017  |   2982

ЦСКА се поздрави с напълно заслужена победа с 2:1 при гостуването си на Локомотив в Пловдив. Армейците стартираха страхотно в мача и още в първата минута създадоха чисто голово положение. Първо Руи Педро намери Кубемба в наказателното поле, но Виданов блокира и изчисти в корнер. В последващите минути червените продължиха да натискат своя съперник, но други чисти ситуации липсваха до 11-та минута, когато ЦСКА откри резултата чрез Николай Бодуров. Защитникът матира Илко Пиргов с глава, а асистенцията дойде от Кирил Десподов. Веднага след гола червените създадоха още положения, но Кулма и Симао нямаха късмет в завършващата фаза. В 22-та минута пък бомбен шут на Бодуров срещна страничната греда. В 36-та минута противно на игровата логика домакините изравниха чрез Димо Бакалов, който се възползва от неразбирателство в армейската защита. Веднага след попадението Умарбаев от състава на домакините получи директен червен картон за удар без топка срещу Симао. Португалецът пък бе декориран в жълто.

В началото на второто полувреме в игра се появи Кристиян Малинов, който замени Симао, а ЦСКА наложи тотален натиск на стадион "Локомотив". През цялата втора част именно червените търсеха усилено гола, но домакините имаха късмет при ударите на Педро, Перес и Кулма, а страничният съдия спря голова атака на Кумемба с несъществуваща засада. Логичното все пак се случи в 71-та минута, когато Густаво Кулма не остави никакви шансове на Пиргов с премерен удар от границата на наказателното поле. След втория гол не се стигна до нови чисти голови положения пред двете врати и ЦСКА се поздрави с напълно заслужен успех и добави нови три точки към актива си.

Локомотив - ЦСКА 1:2 (Бодуров, Кулма)

ЦСКА: 12. Георги Китанов, 11. Станислав Манолев (к), 5 Рафаел Перес, 14. Николай Бодуров, 3. Антон Недялков, 6. Рубен Пинто, 17. Давид Симао (46-Малинов), 19. Кирил Десподов, 21. Руи Педро (65- Меркадо), 26. Густаво Кулма (88- Колев), 8. Кевин Кубемба.

Резерви: 1. Слави Петров, 28. Пламен Гълъбов, 23. Александър Дюлгеров, 15. Кристиян Малинов, 22. Никола Колев, 7. Кевин Меркадо, 25. Тонислав Йорданов

Старши треньор: Стамен Белчев

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА.

1 до 10 (от 12)

1  2   »
 - Leonid S.
събота 15 април, 2017
Не трябва да очакваме ЦСКА да играе като европейски гранд с тези играчи,но някои неща стават хронични проблеми.От началото на сезона Шимао изигра един мач,а всичко останало-безброй индивидуални грешки,жълти и червени картони.Пешеходец-едва ходи,симулации,разправии с съдиите.Перес греши,но грешат и Манолев,Чобаджийски,Бодуров.Добър отбор със слаба защита не става.Най-слабият Левски ни победи заради защитата и излизанията на Китанов.

- Иво Ц.
петък 14 април, 2017
Стига сте мрънкали. Отборът става все по-силен. Всеки прави грешки. Всички сте футболни специалисти и треньори...

- Borislav B.
Визирам Манолев и Бодуров ,защото точно те трябва да поведат отбора ,като национали и играчи с опит!!!!! И не виждам да го правят и като резултат и най вече като поведение на терена!!!!! И за това резултатите ни са непостоянни,вижте колко точки загубихме от по слаби отбори!!!! А тоя Перес предполагам ,че това беше последния му мач за ЦСКА,абсолютен идиот правещ всеки мач асистенциии на противниковия отбор и тива е факт.

- Мирослав М.
За "безпристрастен" фен на футбола се получи много двуостър и хубав мач!!! Но на мен честно казано щеше да ми изскочи душицата и направо ми се смръзна кръвта!!! Според мен:Пореден силен мач на ЦСКА.Съвсем видимо е че имаме качествени играчи и много-добър отбор.Просто за пореден път не успяваме след като поведем в резултата да успокоим играта и да се възползваме от резултата!!! И моите извинения,но чета вече два-три пъти някакви невероятни глупости за Бодуров,Манолев и други футболисти на ЦСКА!!! Такова нещо не може да се пише от "Армеици"!!! Възможно ли е да има и тук къртици които да се опитват да създават скандали?!!??

Едвам го взехме тоя мач,при това с човек повече!!!! Тоя Перес кво прави в ЦСКА?? Известни играчи и национали като Бодуров и Манолев за мене нямат манталитет за ЦСКА,да не говорим за Белчев и компания на резервната скамейка!!!! Е после се питаме зашо не можем да направим 5-6 поредни победи през сезона. Еми просто няма манталитет затова,аман от шушумиги!!!! Ако не бяхме счовек повече и тоя мач нямаше да го вземем. По бързо да си идва Стойчо,само той може и знае как се правят нещата,и повярвайте ми с тея играчи и със Стойчо за треньор мачовете ще ги взимаме с по 3-4 гола да знаете!!!!

- Кирил И.
За пореден път си усложнихме мача!Едни и същи грешки се повтарят постоянно,а това говори за липса на КЛАСА!!!Фрапантни пропуски и в нападение и в защита!Не е нормално да не даваш на противника да владее инициативата,да създаваш десетина положения и да водиш с 1:0,а този срещу тебе,с един удар във вратата(след фрапантна грешка на защитник или на вратаря) да ти вкара гол и всичко да отиде по дяволите!!!Не е само Перес колеги Армейци-половината от чужденците не са за ЦСКА!!!Перес и Шимао са пълна скръб,Нунеш и Педро правят два мача,после пет-шест заспиват,Кубемба може би става за опорен халф,но не и за централен нападател-за кво са ни такива!?

- Димитър К.
Белчев, ти нормален ли си? Този Перес едно и също греши , не виждаш ли това? Няма мач без фатална грешка.Като го видя в състава лошо ми става. Какво е това биволско търпение към него?

- Ivan I.
За второ място няма да стигне май* (за Бога ,господа ,сложете опция за редактиране на коментарите вече)

- Ivan I.
Нямам думи да изразя колко ме дразни това нищожество Перес...Просто нямам думи!Не е възможно това същество да играе във ЦСКА...по-никакъв начин не става и за втория отбор...просто не става за професионалния футбол!Мамка му трябва да играят Дюлгеров или Гълъбов когато липсва Чорбаджийски...Ако ще Стойчо Стоилов на 50 години да играе като централен защитник ще се справи по-добре!Това просто не може да е истина че това недоразумение продължава да получава шанс!НЕ Е ИСТИНА!!!!! Иначе браво...поредната мъчителна волева победа...победа за червената воля!Продуляваме да чакаме качеството и класата...само със воля и на мускули май и за трето място няма да стигне.

- Румен М.
четвъртък 13 април, 2017
рафа перез... нямам думи ебати "футболиста" :) добре, че комичната му проява не ни струва 3те точки. изкефи ме обаче отиграването на този, който подаде на кулма за 2-1.