потребители: 24651

ЦСКА U19 победи Левски
събота 08 април, 2017  |   1806

Баскетболистите на ЦСКА победиха Левски във вечното дерби при юношите до 19 години. Армейците се наложиха над противника си със 78:67 точки. Срещата се игра в зала "Триадица". Момчетата на Йордан Колев поведоха убедително в първата част, във втората се отпуснаха и позволиха на сините да ги настигнат в резултата и на полувремето изоставаха с 2 точки. След почивката обаче ЦСКА си върна преднината и не остави никакви шансове на Левски, като дори имаше шанс да победи съперника с много повече точки. Това беше последният кръг от редовния сезон, но на армейците  предстои още един мач- отложен двубой с Академик (София), който ще се играе в петък (14 април). Ако ЦСКА спечели и него ще завърши сезона на първото място.
Утре (9 април) мъжкият отбор на ЦСКА, който е съставен от юношите до 19 години, приема Делфин (Бургас) в зала "Румен Пейчев" в последна среща от втората шестица в първенството. Двубоят ще започне в 16:00 часа.