потребители: 23060

Самбистите на ЦСКА с 6 медала от републиканското
петък 07 април, 2017  |   1100

Състезателите по самбо на ЦСКА спечелиха златен, сребърен и 4 бронзови медала от Държавния личен отборен шампионат за мъже. Първенството се проведе днес (8 април) в зала "Асарел Медет" в Панагюрище. Мартин Дешев стана републикански шампион в категория до 100 килограма, а при 68-килограмовите Ангел Ангелов взе сребърен медал. Бронзови отличия завояваха Светозар Зунг (кат. до 74 кг), Костадин Цветанов (кат. до 90 кг), Любомир Тончев (кат. до 90 кг) и Генко Иванов (кат. до +100 кг). В отборното класиране ЦСКА завърши на трето място. Утре (9 април) самбистите ни продължават борбата за медалите. Галя Иванова (кат. до 52 кг) ще участва в турнира при жените, а на шампионата по бойно самбо ЦСКА ще бъде представен от Десислав Господинов (кат. до 74 кг).