потребители: 23283

Вечно дерби в плейофите при жените
вторник 07 март, 2017  |   1197

ЦСКА ще срещне Левски на четвъртфиналите в плейофите след редовния сезон в Националната волейболна лига- жени. Двубоите са на 9, 11 и 13 март (четвъртък, събота, понеделник). В първия и третия мач ЦСКА ще приеме вечния съперник в зала "Васил Симов", а втората среща ще се играе в зала "Сиконко".

До тази развръзка се стигна, след като ЦСКА отстъпи на лидера Марица с 0:3 гейма (20:25, 18:25, 10:25) в последния си мач от редовния сезон. Това е първа загуба за армейките през 2017 година, след като до момента постигнаха 6 поредни победи, въпреки че петата беше служебна срещу отказалия се от участие в първенството Бургас 2007. ЦСКА завърши на трето място в класирането, а Левски зае шестата позиция. В двете вечни дербита през сезона червените постигнаха две победи над сините- с 3:0 гейма като гост през ноември и с 3:2 гейма в зала "Васил Симов" преди 2 седмици.

Марица - ЦСКА 3:0
(25:20, 25:18, 25:10)

Състав на ЦСКА: Ивета Станчулова, Полина Нейкова, Ралина Дошкова, Силвия Кьосева (к), Мартина Хикова, Янита Николова, Михаела Михайлова- либеро, (Екатерина Димитрова, Дарина Куманова, Славена Никова- либеро, Борислава Съйкова, Натали Петрова)
Старши треньор: Юлия Иванова