потребители: 24347

Левски - ЦСКА 2:1
събота 04 март, 2017  |   8808

ЦСКА и Левски играят 139-тото издание на Вечното дерби на На;ионалния стадион "Васил Левски".

Преди началота на мача деца от ДЮШ на двата клуба изнесоха огромен национален флаг на терена. За ЦСКА в церемонията участваха юношите от набор 2001.

Срещата започва с националния химн.

- Сините първи играят с топката.

- 2 минута. Удар на Руи Педро е блокиран в последния момент.

- 3 минута. Бърза контра на ЦСКА завършва с корнер.

- 5 минута. ГООООЛЛЛ!!! Арсенио бележи с премерен удар в горния ъгъл на вратата.

- 9 минута. Продължително владеене от страна на червените.

- 11 минута. Жълт картон за Бабатунде Адениджи.

- 12 минута. Жълт картон и за Николай Кръстев, който фаулира Каранга на границата на наказателното поле.

- 17 минута. Недялков центрира, но Каранга е в засада.финтове на Кулма, който центрира, но Каранга остана под топката.

- 24 минута. Удар на Руи Педро е блокиран, след това португалецът е повален на тревата, но Никола Попов не отсъжда нищо.

- 25 минута. Жълт картон за Рубен Пинто.

- 26 минута. Жълт картон за Аниете за симулация.

- 29 минута. Жълт картон и за Николай Бодуров.

- 30 минута. Домакините бележат, но от положение на засада и гол няма.

- 34 минута. Разкъсана игра в последните минути.

- 40 минута. Без чисти положения в последните минути.

- 45 минута. Сектор Г е отново на висота и доминира на трибуните.

- 45 минута. 2 минути добавено време.

- 45+2 минута. Жълт картон за Антон Недялков.

- КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ.

- Начало на втората част.

- 48 минута. Никола Колев заменя Рубен Пинто.

- 49 минута. Играта временно е спряна заради димки.

- 50 минута. Мачът е подновен.

- 51 минута. Жълт картон за Каранга.

- 53 минута. Кевин Меркадо заменя голмайстора Арсенио Нунеш.

- 55 минута. И Петрус Бумал е декориран в жълтол

- 56 минута. Манолев намери Кулма в наказателното поле, но защитник блокира удара му.

- 58 минута. Страхотен пробив на Недялков, който намери Кулма. Вратарят Кръстев обаче спасява. След това Каранга се размина с топката.

- 60 минута. Жълт картон и за Бурабия за нарушение срещу Бумал.

- 61 минута. Силен удар на Меркадо от движение е спасен от Кръстев.

- 63 минута. Кулма пробива по крилото и центрира към Каранга. Неговият удар обаче е неточен.

- 66 минута. Далечен удар. Китанов без проблеми.

- 70 минута. Дузпа за Левски.

- 71 минута. Прохазка изравнява резултата.

- 75 минута. Удар на Педро минава над вратата.

- 77 минута. Кубемба заменя Руи Педро.

- 78 минута. Яблонски бележи за 2:1.

- 83 минута. Изключително силен удар на Кубемба, но вратарят успява да избие.

- 84 минута. Неверятно меле пред вратата на Левски. Топката по чудо не влиза във вратата.

- 90 минута. Каранга напусна с контузия. ЦСКА ще доиграе мача с 10 човека. 3 минути добавено време.

- 90 + 1 минута. Разбъркване пред вратата на Левски. Вратарят лови.

- 90 + 3 минута. Остро центриране на Меркадо. Чорбаджийски не успява да достигне топката.

- КРАЙ НА МАЧА.

Стартови XI на ЦСКА: 12. Георги Китанов, 3. Антон Недялков. 4 Божидар Чорбаджийски (к), 14. Николай  Бодуров, 11. Станислав Манолев, 6. Рубен Пинто, 9. Фернандо Каранга, 10. Арсенио  Нунеш, 20. Петрус Бумал, 21. Руи Педро, 26. Густаво Кулма

Резерви: 30.Александър Конов, 8. Kевин Кубемба, 17. Давид Симао, 7. Kевин Меркадо, 22. Никола Колев, 2. Стойчо Атанасов, 28. Пламен Гълъбов

1 до 10 (от 35)

1  2  3  4   »
 - Станислав С.
понеделник 06 март, 2017
Има и такива мачове! Но да натискаш съперника 70 минути, през което време защитниците ти (до един!) да получават жълти картони и да започнат да "висят", е ненормално. А играта, верен на стила си, я "рушеше" съперникът. Ако "лястовичката" на Яблонски бе в полето на Левски, жълтият картон за "червения" играч бе "нарисуван". Яблонски вече бе "литнал", когато Китанов посегна за топката. Но... дузпа е това, което свири съдията. Такива дузпи за "сините" видяхме и срещу Нефтохимик, и срещу Дунав. Всичките "основателни", срещу ЦСКА - без уговки, задължителна! ЦСКА загуби битката, но в края на сезона ще е спечил войната! Защото просто има по-стойностен отбор. В който, това е безусловно, има и много неразкрит потенциал! Трудните мачове тепърва предстоят, в това число - още два с Левски. Точно поради грешките в последния мач, убеден съм, че те няма да се повторят в следващите. И да не забравяме: "Силен е не този, който никога не пада, а който съумява бързо да се изправи!". Бъдещето е пред Клуба, пред Отбора и пред всички нас, за които ЦСКА е КАУЗА! Основите са здрави, в ЦСКА, за разлика от близкото минало, организацията е перфектна и това няма как да не бъде възнаградено! Все още обаче сме в началото!

- ДАНИЕЛ Х.
неделя 05 март, 2017
Много глупаво изигран мач.Да поведеш и да не можеш да биеш накрая означава че не си за тоя отбор.Постоянно се говори в бъдеще време винаги се очаква но в бъдеще,такива слаби подуенце да не можем да бием.Слаб вратар ,слаба защита,да не говорим за нападение.Новите футболисти не са класни ,нали за това се взеха да решават важни мачове,да ги чакаме за мача с Монтана ли ?Крайно време е да се промени политиката в този отбор,ЦСКА не е училище за треньори нито за слаби чужденци ненужни никому.Вместо да дават интервюта да си видят играта нашите защитници и Чорбаджийски и Бодуров,никакви ги нямаше при головете и фатално бъркат още от контролите се виждаше.САМО ЦСКА !!!

- Станчо Н.
Няма до упреквам никого,защото болката е голяма всеки си казва ,каквото мисли.Но Белчев твърдо заяви,че не е давал указания да се прибират.Дори вътре Бодуров ги е ръчкал Божидар и той се е чудил,какво става и предните линий дърпат назад.За мен си беше чиста проба страх да не загубим дори несъзнателно спряха да натискат и да пазят резултат ,когато трябва да се завърши мача и то категорично.Болката ще мине срама ще се отмие грешките се оправят.Отборът ни играе добре въпреки слепите коментари фактите са следните 8 мача за Белчев една загуба и само два гола вкарани и то от статично положение.Така,че до тук с идиотщината,че Белчев е виновен.Дузпата не ми се коментира има или няма не е толкова важно а как се стигна до нея за да я свирят.Няма нужда да обвиняваме и Китанов.ИЗОБЩО АКО НЯКОЙ СЕ СМЯТА ЗА ЦЕСЕКАР ОТРИЦАТЕЛНАТА КРИТИКА В ТОЗИ МОМЕНТ МОЖЕ ДА Я ЗАПАЗИ ЗА СЕБЕ СИ.Всички сме интелигентни уж видяхме,какво се случи.Сега е по-важно не дали ще плюем отбора защото не можем да губим или ще им помогнем час по-скоро да отърсят срама.И на мача с Монтана не да сме 200 човека а да отидем достатъчно,че да покажем на момчетата ни,че сме зад тях.АЗ СЪМ ЦЕСЕКАР И НЯМА ДА СЕ ПРЕДАМ АКО ЩЕ ОЩЕ 20 ПЪТИ ДА НИ БИЯТ.ЗАЩОТО СЕ ЗОВА АРМЕЕЦ!

- Тодор Т.
Ако треньорът е дал тези указания и му е харесала играта на отбора значи е време да си ходи!Така и така сезона явно ще е преходен дайте да намерим качествен треньор,който е доказан,НИЕ СМЕ ЦСКА И НА НАС НЕ НИ ТРЯБВАТ УЧЕЩИ СЕ ТРЕНЬОРЧЕТА,НИЕ НЕ СМЕ УЧИЛИЩЕ ЗА ТРЕНЬОРИ!Защо след 25-тата минута спряха с пресата?Що за тактика на провеждане на мач беше това?Ако така Белчев мисли да ми води отбора,айде да си събира багажа и да отива да тренира Б отбора.Трябва ни отвърдено име за треньор,да не сложат Светльо Тодоров сега,защото и той се учи още.Към ръководството:намирайте свестен треньор който да изкара сезона докрая,да опознае футболистите,да проведе лятната подготовка и от следващия сезон да започне на чисто.НИЕ СМЕ ЦСКА И ИСКАМЕ ТИТЛИ И КУПИ,НИЕ НЕ СМЕ ЛОВЕЧ И НЯМА ДА СЕ ЗАДОВОЛИМ С ТРЕТОТО ИЛИ ВТОРОТО МЯСТО!!!

- Явор Г.
събота 04 март, 2017
Не мога да разбера как пък един път не намерихме добър голаджия?!Поредните 3 черни маймуни,които заедно нямат гол вече 4 мача!!!!Е,колко да ги чакаме да вкарат?

- Иван Л.
Само с желание не става. Трябва някой да вкарва. Мога да кажа и по-остри думи,но...другия път. А и на някои хора да им светне ВНИМАНИЕ

- Christian A.
Да, няма спор, че Стойчо за този тип мачове е може би най-правилният избор. Той е мотиватор и работи много добре с емоциите на играчите, докато Белчев е треньор и по-спокоен начин на работа, с повече тактически приоми като че ли. В годините Стойчо е доказал обаче, че не може да надгражда един отбор и да се противопоставя на европейската сцена. А и не мисля, че той иска да работи в момента в ЦСКА, както и ръководството ни не го иска него.

- Борис К.
Тъкмо щях да кажа същото Владимир.БЕЛЧЕВ е човека който трябва да промени в движение мача.Затова е там.

- Владимир П.
Радвам се,че си играл това значи,че ще се разберем. 1. Може да не е казал да се дръпнат и приемат играта в нашето поле. Но я ми кажи,какво прави цял мач Белчев край тъчлинията,гледаше мача от близко ли! Та нали той е за да им викне,да им подскаже,и ако е необходимо да се скара на играчите. По време на мач това е ролята на треньора,да ръководи отбора. Ако беше Стойчо щеше да вика,да се кара,да направи смяна да се свали напрежението и т.н...

Естествено, че съм играл футбол! Но не мисля, че точно в този мач треньора има вина. Съмнявам се, че им е казал, да пресират 25 минути и после да се приберат в защита... Това си е вина на играчите, но както и да е. Според мен следващите мачове, ще изглеждат по същия начин, дано обаче бием два пъти!