потребители: 22934

ЦСКА вкара 8 на Шкендия (СНИМКИ)
събота 11 февруари, 2017  |   9765

ЦСКА разгроми македонския Шкендия (Тетово) с 8:1 в представянето на отбора за пролетния полусезон пред около 3000 зрители на стадион "Българска армия". Още в петата минута състезател на гостите беше изгонен с директен червен картон за изключително грубо нарушение срещу Каранга. По договорка между двата тима обаче той бе заменен с друг футболист. Гостите откриха резултата в 16-тата минута след отлична атака на Бесарт Ибраими, който се разписа след премерен удар. Равенството бе възстановено в 25-тата минута, когато Рафаел Перес се оказа най-съобразителен при разбъркване. Само 2 минути по-късно Александър Дюлгеров изведе армейците напред в резултата. В 33-тата минута Фернандо Каранга откри головата си сметка с червения екип след асистенция на Густаво Кулма. Голеадата бе продължена от Руи Педро в 37-та минута, а само 60 секунди след това и Рубен Пинто записа името си след голмайсторите. Преди почивката Педро се разписа за втори път с изключително красив изстрел почти от аутлинията.

Втората част стартира с удар в гредата на Александър Дюлгеров, а ЦСКА продължи да контролира събитията на терена. Логично в 67-та минута Кирил Десподов вкара и седми гол във вратата на Шкендия след образцова контраатака. В следващите минути вратарят на гостите на няколко пъти спаси опасни удари на Кевин Кумемба. До края падна и осмо попадение, което бе дело на влезлия на почивката Кевин Меркадо, който също записа дебютен гол с екипа на ЦСКА.

ЦСКА - Шкендия 8:1 (Перес, Дюлгеров, Педро- 2 гола, Пинто, Каранга, Десподов, Меркадо)

ЦСКА: Георги Китанов (в), Александър Дюлгеров, Николай Бодуров, Рафаел Перес, Антон Недялков (к), Петрус Бумал, Рубен Пинто, Руи Педро, Густаво Кулма, Арсенио Нунеш, Фернандо Каранга.

РЕЗЕРВИ: Александър Конов (в), Божидар Чорбаджийски, Пламен Гълъбов, Давид Симао, Кевин Меркадо, Кевин Кубемба, Румен Руменов, Кирил Десподов, Никола Колев, Александър Георгиев, Милчо Ангелов.

Старши треньор: Стамен Белчев