потребители: 18575

Минимална загуба за хокейния ЦСКА
сряда 01 февруари, 2017  |   1541

Мъжкия тим на Хокей клуб ЦСКА претърпя загуба с гол разлика на старта на първенството след зимната пауза. Армейците отстъпиха на Ирбис с 5:6. Четиримата нови играчи в състава- Микулаш Фурнаджиев, Антон Здравков, Димо Йорданов и Борислав Димитров, направиха дебют и изиграха силен мач. Първите минути на срещата се развиха негативно за червените, след като Ирбис поведе с 2:0. Момчетата на треньора Кирил Ходулов обаче поддържаха високо темпо и не само изравниха, а направиха резултата 5:2. В защита за армейците играха юношите на клуба Николай Димов и Клеменс Валластер, които са от тима до 16 години, но въпреки липсата на опит в мъжкия хокей демонстрираха добри умения на леда. В третата третина ЦСКА оставаше с човек по-малко на 3 пъти и това доведе до 4 попадения за Ирбис. Червените, които изоставаха с 5:6 седем минути преди края, натиснаха противника в последните минути, но така и не успяха да изравнят. Головете за ЦСКА реализираха Владимир Димов, Николай Божанов, Петър Михов, Антон Здравков и Янаки Гачев.