потребители: 23008

Зрелищно голово реми между ЦСКА и Динамо (Киев) (ВИДЕО)
понеделник 30 януари, 2017  |   6401

ЦСКА и Динамо (Киев) завършиха при резултат 2:2 приятелската среща, която се игра в Марбея. Армейците откриха резултата още в четвъртата минута, след като Руи Педро завърши успешно многоходова атака. В последващите минути ЦСКА бе по-активният отбор на терена, а в 15-тата минута Рубен Пинто изпусна отличен шанс за втори гол. Постепенно Динамо изравни играта и след 30 минута създаде няколко сериозни положения, които доведоха и до две попадения във вратата на Китанов. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:2.

Втората част бе изпълнена със смени, като за Динамо в игра се появи бившият армеец Жуниор Мораес. Стамен Белчев също замени почти целия състав в хода на мача, като от стартовите 11 единствено Дюлгеров престоя пълни 90 минути на терена. В 50-тата минута Густаво Кулма удари гредата на Ковал след изпълнение на пряк свободен удар, който бе остъден за нарушение на Мораес срещу Перес. В ситуацията останаха сериозни съмнения, че нарушението бе вътре в наказателното поле. В 75-тата минута пък Мораес отбеляза гол за Динамо, но той бе правилно отменен заради засада. В края на мача ЦСКА упражни натиск, който доведе и до изравнително попадение. Първо вратарят Ковал изби със сетни сили удар с глава на Пламен Гълъбов, а буквално секунди по-късно Десподов бе повален в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа за крайното 2:2.

ЦСКА - Динамо (Киев) 2:2 (Руи Педро, Кирил Десподов)

ЦСКА: 12. Георги Китанов, 3. Антон Недялков, 27. Николай Бодуров, 5. Рафаел Перес, 23. Александър Дюлгеров, 6. Рубен Пинто, 20. Петрус Бумал, 21. Руи Педро, 10. Арсенио Нунеш, 26. Густаво Кулма, 9. Преслав Йорданов

Резерви: 30. Александър Конов, 2. Стойчо Атанасов, 4. Божидар Чорбаджийски, 8.Румен Руменов, 16.Красимир Станоев, 17.Давид Симао, 18.Александър Георгиев, 19.Кирил Десподов, 22.Никола Колев, 28.Пламен Гълъбов, 29.Милчо Ангелов, 25.Тонислав Йорданов.

Старши треньор: Стамен Белчев